| Sara2 a întrebat:

Care este varsta perfecta pentru casatorie la o fata?

Răspuns Câştigător
| Maria2199 a răspuns:

Cel mai bine e la 25-30 ani desi e de preferat la 30 happy
De la 20 la 30 iti termini facultatea si apoi te distrezi, iti traiesti viata... happy
Apoi va veni si acel moment frumos happy

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intre 20-25 de ani

| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Mai intai cariera ( facultatea) ar trebui sa-si termine asta cam pe la 24 /25 de ani.
Dar stiu foarte multe persoane care nu s-au grabit deloc sa se casatoreasca si s-a casatorit dupa 30 de ani, care se simt mult mai bine decat cei care s-au casatorit inca din tineretze.

NU exista o varsta ideala, bine asta va trebui sa depaseasca varsta de 20 de ani dar in momentul in care fata se simte pregatita.

O casnicie nu este tot una cu o relatie, casnicia e mult mai grea, eu recomand fetelor sa nu se grabeasca.
Numai bine!
pa, pa

| DeeaMarry a răspuns:

Cam in jur de 25.
In orice caz, dupa ce isi termina studiile si isi gaseste un loc de munca stabil, astfel incat sa fie "pe propriile picioare".

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

12-16 hani mânca-ţî-aş ochii.

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

Pe la 30 de ani, dar cred ca atunci nu va mai fi fata.

| Azµre a răspuns:

După ce termină facultate, mi se pare normal și logic. Doar nu rămâne borțoasă în timpul facultății. Asta înseamnă după 23-24 de ani.

| Azµre a răspuns:

Am o întrebare : Niciunul din voi nu se gândește ca aceea fată să termine Studiile? Facultate, Master? Poate și un loc de muncă?

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Eu cred ca 23-24

| RoByTzU123 a răspuns:

20 21 de ani

| ζøvعღ a răspuns:

20-25 de ani.E perfect asa:X.

| Domiinic a răspuns:

Cand are puterea sa vada cu adevarat dar fara sa aiba acea iluzie tampita proprie ca e in stare si ea sa nu fie sa poata sa duca o relatie de acest gen din toate punctele de vedere maturitate respectul partenerului iubirea dar sa fie reale si cand stie ca are si un loc de munca si poate sa contribuie la intretinerea familiei pe care vrea sa o aiba atunci se poate gandi si la asta.

| hässlich a răspuns:

Niciodata! Sa-si vada de cariera, dar e bine sa aiba un "prieten" ceva barbat pe treaba lui, nu obsedat sa o protejeze de perversii de pe oriunde, e bun si amicwinkingSi de copii nu mai zic, ii faci ca sa ce? Sa ajunga sa sufere pe lumea asta unde e mai mult rau decat ine?; O Nu prea cred! [-x

| butterfly95 a răspuns:

Cand se simte pregatita. Daca o fata vrea sa se marite la 20 de ani inseamna ca nu vrea sa mai astepte. Si sunt de acord; de ce sa astepti cativa ani doar pentru ca ai 20 sau 24. Daca ai un prieten cu care vrei sa te casatoresti, nu cred ca vrei "sa-ti traiesti viata" fara el. In legatura cu sarcina mentionata mai sus; dupa casatorie nu trebuie neaparat sa ramai insarcinata. Copiii ii poti avea la ce varsta vrei. S-a mentionat si de studii; o fata isi poate termina bine mersi studiile daca este casatorita. Te pup!

| averde14 a răspuns:

funda

| lovedeny14 a răspuns:

20 in sus big grin funda?

| alexandruionut96 a răspuns:

Depinde cu cine se intalneste ....eu unu prefer cam pe la 22 happy