| Ion2019 a întrebat:

Care orgasm e mai intens, cel clitoridian sau cel vaginal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca numarul terminatiilor nervoase care exista pe suprafata dar si in partea interna a clitorisului este incomparabil mai mare comparativ cu numarul mult mai redus al terminatiilor nervoase existente in mucoasa vaginala, si mai ales si datorita faptului ca acestea sunt concentrate in prima treime a din lungimea totala a vaginului, reiese ca atat intensitatea excitatiei cat si a placerii produse de orgasmul clitoridian este si mai intens si de mai mare durata. big grin Sanatate!

| Ion2019 explică (pentru corbulalbrosu):

Unele site-uri spun ca daca prin penetrare reusesti stimularea punctului G, acest orgasm vaginal ar fi mai intens.

Ce parere ai?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel clitoridian

| mentholinks a răspuns:

Cred ca ambele. Cica este si throat orgasm, in gat, vazusem un clip pe Youtube.

| Goete a răspuns:

Ambele impreuna

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Clitoridian.