| Mkeynes a întrebat:

Care spune niste pozitii care stimuleaza punctul G
? Si punctul G se afla in interiorul vaginului drept in drept cu clitoris sau?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa numitul punct G, este localizat/situat pe peretele frontal al vaginului, in spatele osului pubian sau altfel spus sub zona pubisului cunoscuta ca ''Muntele lui Venus''. Fata de intrarea in vagin punctul G se gaseste la adancimea de circa 4-5 cm, insa profunzimea la care poate fi situata poate sa difere de la femeie la femeie. Din acest motiv cercetarea de a fi gasit punctul G, se face in timp ce femeia este foarte excitata, prin pipairea intregii lungimi a vaginului situata intre intratea in vagin, zona pubiana si pana la cervixul situat in profunzimea vaginului. Succes! big grin

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Orice pozitie stimuleaza vaginul, punctul G este situat in vagin, nu conteaza locatia exacta, daca nu este foarte larga orice pozitie va fi foarte buna, ceea ce conteaza foarte mult si face diferenta este preludiul.

| Mkeynes explică (pentru Frank51):

Mersi

| RAY a răspuns (pentru Mkeynes):

Sau penetrarea vaginului prin spate, am auzit ca ar fi o pozitie iar buna