| bibi_7761 a întrebat:

O alta intrebare...cam pe unde se afla punctul G? ce pozitii sunt bune pentru a-l atinge?

Răspuns Câştigător
| Frogie a răspuns:

Nu exista nici pozitie ideala, nici reteta miraculoasa. Se stie numai ca atunci cand femeia controleaza miscarea, ea ajunge mai usor la orgasm, indiferent daca este intinsa pe spate sau se afla deasupra partenerului. Cu conditia ca ea sa se simta in largul sau cu el. Aceasta relaxare vine cu experienta si cu timpul, ceea ce explica faptul ca numeroase femei nu au primul orgasm decat dupa 30 de ani. O femeie stapana pe sine, care isi cunoaste bine corpul, reactiile, gusturile (in special gratie masturbarii), alege in mod natural pozitiile care ii vor provoca mai multa placere, care in general nu sunt mai multe de doua sau trei.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da mai sus un search, si cauta! In principiu, pe peretele anterior - spre burtica! - al vaginului, la o distanta de 3, 5 - 5/6 cm distanta de la intrarea in vagin, in spatele osului pubian, pe care il percepi digital, incofundabil! Am mai scris/raspus! pozitiile nu pot fi stas, pentru ca vaginul are si el particularitatile lui! mai importanta e informatia corecta, igiena la max! (mai ales manichiura!), afectiunea si tandretea, + preludiul adecvat, step by step! daca ai totusi probleme, scrie-mi in privat!

| psiholoaga a răspuns:

Tu ce esti, tipul care-l cauta sau tipa care-l vrea gasit? Cica s-ar afla in vagin, pe peretele superior al vaginului, la cativa centimetri de la intrare. Vezi ca pe net sunt si cursuri care te invata (pe tine, femeie) sa ti-l descoperi. Insa, asa cum a zis harciog, punctul G nu e un buton magic pe care, daca apesi ajungi (sau iti aduci partenera) in al noualea cer. Sexul include o complexitate de factori, pentru a fi reusit, de la atractie fizica, la a fi pe aceeasi lungime de unda cu partenerul, pana la tehnica. Fii mai atenta la reactiile tale, la ce iti face placere (sau fii mai atent la reactiile partenerei) si vei invata sa ajungi la orgasme explozive, minunate si fara tehnici de acrobatie, ca sa atingi punctul G. Distractie placuta!

| anaid a răspuns:

Punctul "G" la femei se afla la sfarsitul cuvantului shoppinGlaughing

| unbaiat a răspuns:

Poti folosi pentru inceput punctul D(dragoste). Si plus de asta nu toate femeile pot avea orgasm vaginal...so in concluzie fi relaxata si daca vezi ca nu-i de ajuns iti poti da singurica „o mana de ajutor„

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A face dragoste nu-i neaparat o stiinta.Trebuie sa ai aceleasi trairi ca si partenera si sa va supuneti amindoi corpurile aceluiasi ritm astfel incit din doua corpuri separate sa deveniti unul singur si rezultatul e garantat.