| anonim_4396 a întrebat:

Ce medicamente (pastile) stiti pentru reglarea batailor inimii? (pentru cei cu boli cardiovasculare).

Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pentru boli cardiovasculare, tratamentul este individual si nu se recomanda administrarea dupa ureche a vreunui medicament din aceasta categorie.

| KellyGreen a răspuns:

Mai iti spun un singur lucru, sa nu cumva sa iei vreo pastila pentru inima fara sa iti fie recomandata de medic. Am avut o cunostinta de familie care tot asa a inceput sa ia pastile de inima de capul lui si intr'o zi inima lui a cedat. Du'te la medic, si orice ar fi sa nu iei pastile de capul tau.

| eulliric99 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sau cardiolog! Ei sunt cei mai competenti sa-ti prescrie medicamentele pentru reglarea batailor inimii.
Funda?

| 7Mary7 a răspuns:

Doar medicul iti poate spune asta! Nu te apuca sa iei de capul tau astfel de medicamente, deoarece este o problema serioasa, nu e doar o raceala.

| secrets a răspuns:

Eu stiu de Aspacardin dar sa nu-ti traca prin cap sa iei singur pastile.Mergi la doctor!

| g30rgi4n4 a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care ti l-as putea da ar fi acela de a te duce la un doctor deoarece nu poti lua tu apstile pentru inima de capul tau ca este periculos deci du-te la un doctor fa-ti un contril si dupa vei gasi raspunsul la intrebarea de sus...tongue