| Demeister a întrebat:

Care sunt avantajele/dezavantajele de a avea o iubită foarte/extrem de geloasă?

40 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu găsesc avantaje.

| Demeister explică (pentru Musique):

De ce?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Demeister):

Pentru ca a fi gelos sau mai degraba extrem de gelos inseamna sa fii nesigur pe tine. Asa ajungi sa ii interzici iubitului / iubitei sa iasa din casa, sa vorbeasca cu cineva, etc.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu exista avantaje intr-o relatie cu asemenea creatura

| Demeister explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ai mai multă încredere în ea că nu te înşală!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Demeister):

Binenteles ca nu insala cine e prost sa se combine cu asa salbateca laughing

| Drimmero a răspuns:

E jumi-juma aici!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar ca mereu se gandeste la tine ^_^

| Musique a răspuns (pentru DoarBogdan):

De fapt, se gândește la tine și la tipa cu care o înșeli. (mai mult la tipă)

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cu specimene de genul nu ai liniste si pace.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

Eu nu o sa insel niciodata big grin

| Musique a răspuns (pentru DoarBogdan):

Am mai auzit lucrul ăsta...

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Numai aia care inseala spun asta rolling on the floor

| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

Da. Si eu l-am mai auzit. Exact de la cine ma asteptam cel mai putin. Si de asta nu o sa uit ce am spus eu happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Vrei sa spui ca atunci cand o sa intalnesc persoana potrivita, si o sa am ganduri serioase cu ea, tot eu, aa fac asta?
Pai asa dupa ce o sa nai fiu cu ea...
O sa imi dai o bere la 80 de ani cand o sa vorbim iar despre astea ^_^

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu ziceam ca toti zic asta dar nu stii niciodata. Daca ai o idioata pe post de prietena / sotie, care nu faci sex cu ea de cativa ani si iti cade printre maini una frumoasa, ce faci? Nu ai de unde sa stii daca o sa o faci sau nu. Prefar sa nu zic nici da nici nu pentru ca nu stiu, eu personal.

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

O asa incerc sa imi aleg sotia potrivita big grin
Cam... imposibil pentru mine, dar inca sper laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Lumea se schimba in timp. Intr-un fel e in primul an, in alt fel este peste 5/10/20 de ani.

| Musique a răspuns (pentru DoarBogdan):

Uneori e și vina celui înșelat.
În lipsa comunicării de exemplu.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

De fapt, este chiar mai interesant de atat.
Si de ce vorbim despre inselat... vreti sa imi ramana asta in minte? Nu merge laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu ma plang sa stii big grin

| Musique a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mai interesant sună interesant, dar nu mai avem voie să pomenim despre din astea. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

Oh bine. Vorbiti. Mereu am lasat de la mine. Poate e si asta o cauza. laughing

| Musique a răspuns (pentru DoarBogdan):

No. no. Nu dramatizăm.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

Nu ma mai deranjeaza. Nu ma mai atinge nici un sentiment de iubire deocamdata laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

Saptamana trecuta am ascultat numai "Las-o sa zboare" big grin

| Musique a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mmm. melodia?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

Dar ce altceva laughing

Oh. Am impresia ca fara sa vreau incep iar sa ma descarc si sa spun mai mult decat trebuie. Parca incepusem sa tin totul in mine. Oh... vampirilor laughing

| Musique a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu nu m-a prins de nimic în sensul ăsta.
N-o să-mi țin filozofia aici, dar, ai nevoie de o porție de încredere. big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

Mi-am pierdut increderea si chiar incerc sa nu imi mai pun increderea in cineva. Chiar daca stiu ca nu e bine ce fac. Dar... oh. Uite. Iar o fac. Damn. laughing

| Musique a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mmm, aș pomeni ceva de-o bere.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

Vi la Timisoara si dai o bere. E un loc aici numai bun pentru asta. Acolo imi inec amarul sad

| Florentina9210 a răspuns:

Niciodata nu am inteles gelozia extrema.

| Oana92 a răspuns:

Nimic din ce incepe cu "extrem" nu prea poate prezenta avantaje.

Si daca exista cineva care gaseste un avantaj in a avea un partener "extrem" de gelos inseamna ca nu a avut niciodata unul.

| WaterDrop a răspuns:

Avantaje: te simti iubit intr-un mod extrem
Dezavantaje: nu mai ai viata personala si exista o foarte mare sansa sa se culce cu prietenul tau cel mai bun ca sa-ti faca in ciuda daca are vreo criza.

| Demeister explică (pentru WaterDrop):

Dar ca să fii iubit într-un mod extrem este neapărat să ai iubită foarte/extrem de geloasă?

| alexandrualind a răspuns:

Nici un avantaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista avantaje happy
O iubita extrem de geloasa,intotdeauna o sa interpreteze lucrurile prin prisma geloziei, si asta o sa aduca foarte multe certuri inutile relatiei.O sa fii stresat, ca te gandesti ca o sa o pierzi, si stii ca e numai vina ei, ca are o problema cu gelozia si nu recunoaste asta, si nu prea o sa ai o relatie fericita.Nu o sa ai libertate prea multa, daca vrei sa o pastrezi ca iubita.
Iubirea e ceva diferit, inseamna sa oferi libertate, printre altele. Putina gelozie e ok, prin asta iti arata ca ii pasa de tine, si ca nu vrea sa stai cu alta, dar dusa la extrem e foarte toxica.

| Miihaa a răspuns:

Numai dezavantaje