| haruna a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele daca ai iubit/iubita?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Esti noua pe TPU nu?
O intrebare si trei raspunsuri...
Esti noua si ai pus o intrebare simpla, asa ca o sa-ti dau in raspuns simplu, nu am de ce sa ma complic in a da un raspuns complex degeaba, mai incolo daca mai pui raspunsuri si le vad o sa vezi ca dau raspunsuri mari.
Avantaje: Ai pe cineva care sa te iubeasca, ai pe cineva care sa-si faca griji pentru tine, ai pe cineva care sa te apere, ai pe cineva care sa-ti ofere ceva de baut daca ti-e sete, ai pe cineva care sa te imbratiseze daca ti-e frig.
Intr-un cuvant, Ai pe cineva, asta e esentialul, si acel cineva este doar al tau, iar tu esti doar a acelui cineva.
Daca nu intelegi chestia asta, nu-ti mai pune imagini cu anime la avatar, majoritatea fac asta crezand ca asa devin mai interesanti.
Daca nu simti ceea ce poza reprezinta, pentru ca d'asta s-au facut anime-urile, sa te regasesti in ele, daca nu te regasesti in poza, ai pus-o degeaba.
Dezavantaje: Primul raspuns pe care vroiam sa-l dau aici era sa nu vorbesti urat, sa nu stai mult cu persoane straine, etc.
Dar singurul dezavantaj pe care-l vad eu aici, este ca iubirea prosteste.
Dar nu e neaparat o prosteala rea, ci dimpotriva.
Sentimentul e unic, trebuie incercat.
Dar tine bine minte. Nu toti oamenii sunt la fel, asa ca relatia poate fi diferita in functie de persoana.
Avantajele si dezavantajele depinde de alegerea pe care tu o faci.

| haruna explică (pentru MenInShadow):

Da sunt noua pe TPU si ti-am dat fundita pentru ca mi-a plavut raspunsul tau, dar incearca te rog sa nu comentezi de poza sau de faptul ca sunt noua, pentru curiozitatea ta am pus poza ca mi-a placut, nu ca sa ma reprezinte sau mai stiu eu ce, te-as ruga sa nu te mai faci tu atotstiutor pentru ca nu ai de unde sti cum sunt eu sau ce ma reprezinta.Eu am pus o intrebare si daca vrei fundita tu trebuie sa imi raspunzi la intrebare.

| MenInShadow a răspuns (pentru haruna):

Multumesc pentru fundita, nu trebuia, nu's pe TPU pentru funde.
Si cat despre poza... Mi-am dat doar cu parerea, nu te-am obligat sau am spus ca asa vreau eu.
Ti-am spus ca "ma enerveaza" deci e o parere proprie, practic am voiewinking

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Avantaje : Esti fericit(a).
Dezavantaje : Parintii tai nu il/o plac.

| positivity a răspuns:

Chiar există avantaje şi dezavantaje?
Adică, nu ştiu. Mă îndoiesc că există aşa numitele avantaje şi dezavantaje.
Cât timp eşti cu persoana iubită, mai ţii cont de aşa ceva?

| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a răspuns:

Depinde de cealalta persoana si de relatia dintre voi, dar in mare parte e asa:
Avantaje: majoritatea persoanelor vor iubit/a, de aceea se simt si mai bine si mai fericiti cand ai; daca acea persoana chiar tine la tine, atunci te poate ajuta in unele probleme; ai parte de anumite satisfactii pe care doar asa le poti primii (cum am zis, depinde laughing ); poti sa te mandresti ca ai iubit/a tongue; nu prea mai imi vin acum in minte, totusi thinking
Dezavantaje: barfele; ranirea dupa despartire sau cearta; faptul ca acea persoana vroia doar sa iti bata joc.; etc.
Nu prea pot sa ti le enumar, dar sper ca te-au ajutat happy

| mickidutza a răspuns:

Avantaje: iti va face placere sa ai pe cineva alaturi,te ajuta,te sustine mai bina ca parintii/prietenii etc, iti petreci cele mai frumoase clipe cu el, etc.
dezavantaje: te insala, te minte, te bate/injura, (toate astea in unele cazuri), te plictisesti (uneori) etc.

| Dimeth0988 a răspuns:

Pai avantaje : esti cu persoana iubita deci te simti bine, ai cu cine vorbi mereu la si cu cine sa iti petreci timpul si te poti baza oricand pe iubitul tau. Dezavantaje ar fi doar daca o prietena dea ta ar ajunge sa-l placa si nu ati mai fi prietene, sau cel mai intalnit ar fi daca nu ti-ai mai baga prietenii in seama din cauza iubitului, am patit-o. Cam atata zic ca ar fi, sper ca te-am ajutat, fundita? :*