| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt motivele pentru care v-ati desparti de iubitul/a voastra? Si care este cel mai bun mod amical de a te desparti?

8 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Din pacate el s-a despartit de mine pe motivul ca nu crede ca suntem potriviti ca relatia noastra nu mai are nici un rost sa continue...asta dupa un an de relatieoh go on...
Cel mai bun mod de a te desparti de persoana iubita este sa ai o discutie fata in fata cu aceasta, nu pe mess, telefon, mesaje etc.Sa ii explici motivul pentru care numai vrei sa continui relatia cu el/ea si daca este cazul ramanem prieteni, daca nu, asta este, viata merge inainte, nu inapoihappy

| Ea12345 a răspuns:

N-am trecut decat printr-o singura despartire. Si asta s-a intamplat deoarece ma enerva comportamentul copilaresc al partenerului. Facea mai mereu glume gen,, ma gandesc sa ne despartim", iar odata se prefacea trist ca ii murise bunica..Si ma enervau glumele proaste. plus ca nu era serios niciodata, nu putea sa vorbesc ceva cu el ca imediat glumea. Asa ca am am spus gata. Ne-am certat ceva si nu am ramas prieteni, desi s-a rugat enorm de mine. Pur si simplu nu ma vad prietena cu un fost prieten, nu stiu cum alte fete pot.

Cat despre cel mai amical mod de a te desparti, e clasica replica:,, Nu cred ca ne potrivim ca si cuplu. Eu sunt de vina, nu tu. Putem insa sa ramanem prieteni foarte buni."; desi eu n-as cumpara asa ceva.laughing

| Woodenpints91 a răspuns:

Mă plictisesc repede de cineva.
Ori îi zici în faţă, ori laşi de la sine înţeles că nu mai vrei să continui, se prinde el/ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despartiri au fost multe. Daca stau bine sa ma gandesc in nici un caz nu am intalnit replica " Nu prea ne potrivim "/"Inca tin la fostul/fosta". Asta ma face acum sa zambesc larg, am avut parte totusi de oameni bunilaughing.
Cel mai bun mod de a te desparti de cineva poate fi:" Am chef sa schimb foaia, ar fi timpul sa se intample asta ". Fara explicatii, complicatii, doar faptul in sine... oricum explicatiile nu conteaza, ci mai mult actiuneahappy

| Mirunelu a răspuns:

Daca nu tii la el poti folosi orice cliseu s-a enumerat mai sus doar pentru a fi politicoasa, daca tii macar putin la el spune-i adevaratul motiv pentru care nu-l mai vrei. Trebuie vorbit neaparat fata in fata, sincer, cu calm. Dar orice situatie ar fi, nu-i spune niciodata "hai sa ramanem prieteni".

| Phoenix231 a răspuns:

Cel mai simplu m-am plictisit sa imi tot intorci capu cand ma uit dupa alta.rolling on the floor(glumem)
nu stiu mereu am cate un alt motiv.

| Kissu22 a răspuns:

Pur si simplu nu ne potriveam. Dar viata merge inaine, eu am gasit acum pe cineva foarte potrivitlove struck. Merge sa ii zici " nu ne potrivim..." sau " cred ca ar trebui sa cunoastem oameni noi "

| Andreeaandreea1994 a răspuns:

Faimoasele replici "cred ca nu ne potrivim" sau "inca tin la fostul/fosta". laughing