| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor si baietilor, daca iubitul/iubita vostru/voastra ar avea probleme financiare v-ati desparti de el/ea? Ce ati face?

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In nici un caz nu m-as desparti!
Nu banii m-au adus langa el si, nu banii ma vor desparti!
Cat exista iubire, banii au o importanta minora.

| Zenithf a răspuns:

Cand am fost mai mic, nu stiam nimic...
Acuma ca sunt mai copt, as lua alte decizii in viata.
Problemele financiare nu sunt un motiv de despartire, dar pot sa fie un semnal de alarma, la fel si alte probleme, de orice natura.
Trebuie intr-o asemenea situatie sa discerni clar cauza. Poate fi ceva cu o cauza ce nu tine de persoana respectiva (deces in familie, somaj) dar poate sa fie ceva ce tine de persoana respectiva, cum ar fi ca este o persoana risipitoare.
Si depinde de caz, as lua o decizie sau alta.

| MMihai a răspuns:

Trebuia să pui o întrebare concretă.

| Sabyynna a răspuns:

NU deoarece nu-l iubesc pentru bani il iubesc pentru ceea ce e el.

| HackMyWorld a răspuns:

NU! Categoric nu! acum ar avea cea mai mare nevoie de minehappy nu l`as lasa balta... nu banii conteaza intr-o relatiehappy

| byoana a răspuns:

Pai ce treaba ai uh cu problemele lui financiare, adica daca erai casatorita cu el era alceva, dar asa doar iubiti e problema lui, bine inteles ca uh poti sa ii dai sfaturi sau sa-l ajuti cum poti. Daca il iubesti cu adv ii esti alaturi la bine si la rau.
bafta!
te-am pupat!

| OneLa16 a răspuns:

Nu! el isi va rezolva problemele financiare si tu o sa vrei sa te intorci la el dar el deja nu va mai avea incredere in tine! daca il iubesti ramii cu el, daca nu atunci alege tu!

| ioska a răspuns:

Eu unul am avut fete si cu statut financiar mai bun ca al meu si mai putin bun.acum gandeste-te ca daca ai prieten si nu lucreaza,de fapt parintii lui ii dau bani si asa mai departe,nu depinde numai de el, is multe ecuatii
si cum o zis cineva mai sus, daca risipeste fara sa isi dea seama e clar ca-i coate-goale

| AdeeLinee a răspuns:

Buna!
Eu una nu m-as desparti de el:*.In primul rand pentru ca il iubesc.
As incerca in primul rand sa il sustin,sa fiu langa el cat de mult posibil pentru ca in astfel de momente are nevoie de mult sprijin si intelegere.M-as gandi sa fac ceva sa il scoata din starea aceea nasoala(ca sigur se va simti rau),probabil l-as scoate afara cu mai multi prieteni, sau l-as lua acasa la mine sa vedem un film, in nici un caz ceva pretentios ca s-ar simti mai aiurea.Si nu in ultimul rand as vorbii cu el, sa gasim impreuna o solutie la problema lui.Nu exista problema care sa nu poata fi rezolvata. Sper ca te-am ajutat:*

| A_7260 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat nu conteaza ca e bogat sau sarac! Cand iubesti o persoana o iubesti asa cum e. indiferent ca are situatia financiara foarte buna. sau foarte proasta. Bineinteles. daca te-ai despartii de el ar insemna ca esti doar p interes happy

| diana97473 a răspuns:

Categoric NU.tongue

| Ana8567 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat NU.Va veni timpu' cand nu va mai avea aceste probleme si poate atunci o sa-ti para rau ca te-ai despartit.Si daca ai in gand asa ceva inseamna ca nu-l iubesti.

| Hokko a răspuns:

Devil bravo, meriti funda, un raspuns foarte expresiv...
Mai lasat fara coment big grin