| Ann3 a întrebat:

Care sunt povestile voastre de dragoste?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai eu odata pe internet vad ca o fata vrea sa imi fie prietena, o accept si am inceput sa vorbim. La un moment dat i-am dat adresa mea de MSN si acolo am continuat vorbaraia timp de o luna, apoi am decis sa ne vedem, dupa ce ne-am vazut trecuse o vreme ea stand la 40 de km departare de mine am decis amandoi sa facem revelionul la mine acasa (eram in decembrie 2010 de aia am zis de revelion) dar nu sa putut din cauze cu maicasa... A trecut anul nou si ea vroia sa ma vada in oras dar se pare ca maicasa o pedepsise si nu a mai putut sa iasa afara. De atunci incepusem sa trag suspiciuni credeam ca face misto si nu vrea sa ne vedem dar trecusem cu vederea. A 3º oara o durea gatul si am rupt relatia asa ceva nu se poate de 3 ori sa nu poata sa ne vedem se vedea ca nu tinea la mine asta e pana la urma totul a terminat naspa. Macar ma bucur ca in 2012 ma intorc in Romania ca aici unde ma aflu am destule amintiri proaste si nu mai suport sa stau in strainatate.

| forever4you a răspuns:

Poveste mea:

Este vorba despre mine si un baiat, noi doi eram foarte buni prietenii, ma tina de mana ma lua in brate si se comporta cu mine intr-un mod anume, diferit de cum se purta cu celelalte fete, intr-o seara ne-am strans toti eram si fete si baietii si ne-am dexis sa ne jucam adevar sau provocare, a venit si el si s-a asezat langa mine eu am ales provocare si am fost provocata sa-l pup pe obraz si l-am pupatlove struckel era fericit nu stiu arata la toti amprenta de ruj pe care eu eu lasasem, apoi si el a fost provocat ca sa ma pupr pe obraz si am facut-o, toti au observat ca ma place numa-i eu una, apoi eu am vrut ca sa plec dar el nu ma lasa ma lua in brate si imi spunea ca se supara pe mine...

Pana la urma m-a lasat sa plec si am plecat, el a mers cu o prietena de-a mea si i-a spus prietenei ca lui ii place de mine si ca vrea ca sa fie impreuna cu minelove strucksi a rugat-o sa o ajute si sa nu imi spuna nimic prietena mea a ramas socata, a doua zi prietena mea mi-a spus ce i-a spus el iar eu am ramas socata, adica imi era un prieten foarte bun si sa aflu chestii de genul asta nu mi-a fost prea usor dar dupa ce mi9-am reveniut din socul de 30 de secunde mi-am dat seama ca si mi-e imi placea de el, dar il iubeam atat de puternica era sentimentul acesta dintre noi doilove struckeu cand l-am vazut nu i-am spus nimic si el ma lua in brate si de mana se comporta cu mine ca cum se comporta un print cu o printesalaughingapoi mergeam si ne tineam de mana si cand sa plec acasa mi-a spus daca in seara asta mai ies iar eu i-am spus ca dabig grin

Am iesit si a venit si el, acolo prietena mea i-a spus ca mi-a spus si el si-a facut curaj si m-a intrebat personal, eu i-am spus nu(de emotie nu ca as fi vuta)si el mi-a spus ca ma lasa ca sa ma mai gandesc, a trecut vreo ora in timpul acestei ore el ma tinea de mana ma musca si se daea la mine si ce am uitat sa iti spun a fost ca el cand a venit dupa ce i-am spus ca nu vreau sa fim immpreuna l-am pupat pe obraz de fapt am incercat ca el a miscat capul si i-am dat un pupic pe buzelove struckdeci unde am ramas? A daaaa si apoi eu m-am asezat jpos el s-a pus langa mine si m-a luat de gat si m-a intrebat ce am, eu atunci i-am spus da si el m-a intrebat ce? iar eu i-am spus din nou da si s-a apropiat de mine si m-a sarutatlove struckin timp ce ceilalti stateau gura casca in jurul nostrulaughingapoi ne-am continuat fericiti relatia cam inca vreo 2 saptamani si apoi ne-am despartitsaddar viata merge mai departe am ramas prieteni oricum, nu ca inainte iti dai seama dar mai vb ocazionalbig grincand ma gandesc ca maine il vadlove struckiinca il plac si ma doare ff tare ca ne-am despartit...

Ti pooop si sper ca ti-a placut si ca toti de pe site-ul asta au avut povesti de dragoste fericite, inclusiv tubig grin

Bye-byekiss

| aniriiiiii a răspuns:

Povestea mea incepe cam asa ...eu si el eram foarte buni prieteni [eu stateam la tara si el la oras la vreo 30 km de mine, dar avea rude aici la tara], vorbeam pe mess, in timpul ala fiecare era indragostit de altcineva, cei de care eram indragostiti ne-au dezamagit, si ne spuneam pe mess mereu ca iubirea nu e pentru noi, adica ne consolam unul pe altulbig grin love struck.
Dupa un timp ne-am apropiat mai mult si a inceput sa vina mai des la tara el ma conducea mereu acasa si cei cu care ieseam vara pe afara credeau ca suntem impreuna, noi ne amuza foarte tare pe tema aceasta.De atunci am inceput sa ne apropiem din ce in ce mai mult, ne suma, vorbeam ore in sir, ne spuneam ironic "iubitu"/"iubita" si la sfarsti..."tblove struck"...la un moment dat numai stiam ce sa cred happy.
De ziua mea a planuit ca o prietena de-a mea si mi-au facut o petrecere supriza, in ziua aia a venit la mine la scoala si mi-a spus la multi ani, el nu prea era genul care sa faca chestii d`astea.
Vorbeam mult pe mes, la telefon.Pe 21 dec mi-a trimis un mesaj foarte frumos in care imi spunea ce simte. Dupa de revelion mi-a trimis mesaj cu "te iubesc".
Pe 1 martie a venit la mine la scoala si mi-a adus un trandafir, eram tare fericitalove struck

In fine a urmat vara si am iesit cu el pe 29 iulie, pe scara din fata casei mele mi-a zis daca vreau sa fim impreuna si fara ezitare i-am zis Dalove struck.

Povestea continua si azi, avem 6 luni si suntem foarte fericiti:*

| Gabitza a răspuns:

Povestea mea incepe cam asa :
Eram in clasa a XI a, la liceu, faceam naveta! Si l.am vazut! Eram in statia de autobus. O colega il cunostea. Ne. a facut cunostinta, apoi nu l.am mai vazut pana in februarie. Stiam ca ma place, deoarece i. a cerut colegei mele numarul meu de telefon. M. a sunat si mi. a zis ca i.ar placea sa ne intalnim! Ne.am intalnit... si era destul de frig! Era zapada! Ne.am oprit in fata unei banci, deasupra acesteia fiind un copac. Incepuse sa viscoleasca si s. a intamplat ca amandoi sa intoarcem capul in acelasi timp. Atunci s. a produs magia! M. a sarutat! First kiss! A fost asa frumos! Din pacate, s. a terminat totul! Acum ca au trecut 3 ani, ne.am vazut si incercam sa reluam relatia! happy

| Mo a răspuns:

PFF... povestea mea e incurcata...

Prima data l`am intalnit acum un an la majoratul unui var de-al meu.La inceput nu l-am remarcat( sau poate n-am vrut) pentru ca el avea prietena. In fine, au fost impreuna din ianuarie pana in aprilie. pe data de 9 februarie a fost ziua mea.Am organizat o mica petrecere si pur si simplu am ramas "tablou" cand l-am vazut si pe el. Varul meu il adusese acolo. Vorbeam cu el si ne simteam din ce in ce unul mai atras de altul. La inceput am vrut sa continui cu el pentru ca lumea incepea sa observe felul cum ne vorbeam. Pana in luna aprilie si apoi cam toata vara am stat la bunica la tara( el avea rude in acelasi sat) si tot ieseam pe la discoteca. Nu stiu cum faceam dar imediat dupa ce pleca prietena lui acasa ( pe la 12 noaptea) ajungeam sa ma sarut cu el...sa stam impreuna mai mult timp. Lumea incepea sa vorbeasca si am decis sa intrerup toata legatura ce se creease. El s-a enervat si i-a dat mesaj prietenei lui in care ii spunea ca nu poate sa ma aiba pe mine din cauza ei, asa ca e mai bine sa se desparta. Vreo 2 luni s-a tot tinut dupa mine, dar eu il refuzam. O perioada n-a mai iesit pana cand a intervenit bunul meu var si l-a scos din casa intr-un week-end. In seara aia a gasit un pretext sa ma sarute( sa-mi fie rusine ca nu mai imi amintesc ce), iar eu am acceptat imediat. Asta s-a intamplat pe 13 iunie anul trecut. dupa 2 luni jumate am plecat amandoi la mare, unde am petrecut o vacanta de vis alaturi de el. Astazi am facut 7 luni jumate...si ne iubim din ce in ce mai ult:X

Le multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca tot si sper ca v-a placut povestea mea! atept sa mai citesc si altele!

Pupici!

| lynes a răspuns:

Eu am sa iti zic povestea mea dorita,dar nu chiar intamplata. deci:
Era vara, ne pregateam sa cununam pe cineva asa ca erau rochii cuafuri, etc.Si nepotul mirelui sa zic asa participa si el (e din Italia venise special pentru nunta) si atunci cand l-am vazut am incremenit.,.Dar el e invatat cu iubite, sa se dea smecher si alte chestii.Noaptea nuntii a fost : MAGICA deoarcece dintre toate,eu eram cu ce-a mai frumoasa rochie,si aranjata si...(cum ar trebui sa fie domnuisoara de onoare) si se tot uita la mine.Dar verisoarele lui tot trageau de el, si s-a intamplat cand era randul meu sa dansez cu elwinking si m-a cuprins usor, si a fost ca un vis.Eram doar noi 2 (in mintea mea probabil mai erau minim 10 perechi pe langalaughing) si doar pe el il vedeam.Fiecare pas il faceam fara sa-l simt,el era cel ce ma conducea,si la final m-a pupat pe obraz:* acum incepe in mintea mea ce as fi vrut sa se intample:
Sa imi jucat numarul,si sa jucam adevar sau provocare si el sa ma fi sarutat(din provocare) dar fara safie obliigat,era la alegere si sa nu imi fi pasat de nimic, sa fi stat impreuna la lumina lunii, sa ne fi jucat printre firele de iarba,.Ce minunat ar fi fostsad