| Andreiiliuta a întrebat:

Care sunt șansele ca prietena mea sa rămână insarcinata daca doar am penetrat-o de 5-6 ori si nu mi-am dat drumul în ea și era la a 18a zi după ciclu și eram spălat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca numarul total al zilelor de menstruatie a fost in jur de 4-5 si asa cum ai precizat : ''ea și era la a 18a zi după ciclu, rezulta ca sexul a fost intretinut in cea de a 22-a sau a 23-a zi a ciclului menstrual. Inseamna ca cel mai probabil sexul a avut loc cam cu circa 6-8 zile inainte de terminarea ciclului, sau altfel spus actul sexual a fost intretinut in una dintre ultimele 9-10 zile situate inainte de ziua urmatoarei menstruatii. Este stabilit stiintific si medical ca aceasta este PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE a ciclului, zilele in care formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA chiar si atunci cand sperma este ejaculata in vagin. In concluzie se poate afirma ca in situatia prezentata formarea sarcinii a fost absolut sigur imposibila. Multa sanatate!

| Andreiiliuta explică (pentru corbulalbrosu):

Ea a început ciclul pe 15 ianuarie și actul s-a întâmplat pe 3 februarie. E aceeași situație?

2 răspunsuri:
| Beatrice077 a răspuns:

Înainte să faci anumite acțiunii, ar trebui să te gândești la consecințe