| garceaneb1 a întrebat:

Am avut un contact sexual cu prietena mea a doua zi dupa ciclu, am penetrat-o doar jumate, am scos si am pus prezervativ, am ejaculat in ea (in prezervativ), poate sa ramana insarcinata mentionez ca am verificat prezervativul si nu a fost spart sau intepat, poate sa ramana insarcinata?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat, indiferent cat a durat reprezinta un risc de sarcina

| Alcyon a răspuns:

Problema nu e ca ai ejaculat in prezervativ, ci ca ai facut-o inainte fara. Baietii elimina cand sunt excitati un lichid ce poate contine spermatozoizi. Nu cred ca a ramas gravida din atata lucru (mai ales ca era in perioada nefertila) dar nu te-as sfatui sa mergi la risc tot timpul.

| Danysan a răspuns:

Ti-am mai raspuns.Fi mai atent. Daca era in Perioada Fertila e cam nasol daca nu e oki.

| SorinTudor a răspuns:

Daca prezervativul a fost intact in momentul ejacularii sansele ca ea sa ramana insarcinata sunt 0.