| Amy_9541 a întrebat:

Care sunt sansele ca testele de sarcina "sure check" sa dea gres? Am facut 3 din prima urina de dimineata, la fix o luna dupa contact si toate 3 mi-au iesit negative. Va rog, ajutati-ma caci chiar sunt foarte speriata.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In 2% din sarcini testele sunt negative pe toata durata sarcinii. Este o prostie sa mai faci al treilea test daca ai deja doua teste facute corect si negative, evident ca va fi negativ. Ai nevoie de o consultatie ginecologica, testele si-au atins maximul

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă testele au fost făcute CORECT, atunci, cel mai probabil, NU este vorba de nici o sarcină happy
Ele au SIGURANŢĂ de 98-99 %, se „confirmă" unul pe altul.

Eventual, poţi merge la un control ginecologic şi poţi face un test de sânge HCG sau o ecografie.

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Eu iti propun sa testezi existenta sau lipsa hormonului de sarcina hCG prin analiza de sange.Este cea mai precisa metoda cu o precizie de peste 98% si fara posibilitarea de a se interpreta.De asemenea nu trebuie repetat ca si in cazul testelor clasice.

| Emilian65 a răspuns:

Daca testele au fost facute corect si toate au fost negative, inseamna ca nu esti gravida.

| Neuronul a răspuns:

Testele Sure Check sunt de o calitate destul de bună.
Toate trei testele au ieşit negative. Au fost făcute în perioada potrivită şi urina o fost recoltată de dimineaţă.
Nu cred că ai de ce să îţi faci griji de această dată!
Mai multă atenţie dată viitoare!
O zi frumoasă!

| Amy_9541 explică:

Precizez ca au fost facute in 3 zile diferite.

| Amy_9541 explică:

Credeti ca la o luna dupa contact se poate identifica sarcina in testul de sarcina(cel de urina)?

| Neuronul a răspuns (pentru Amy_9541):

Testul de sarcină se face după 3 săptămâni de la ultimul contact sexual neprotejat sau după o săptămână de la întârzierea menstruaţiei.