| Roxanaaaaaa a întrebat:

Care sunt sansele sa raman insarcinata daca am facut sex neprotejat inainte cu o zi inainte de ciclu? Mentionez ca nu a ejaculat in mine, scuzati exprimarea.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia ti-a venit a doua zi (adica in ziua calculata) si a fost normala din toate punctele de vedere, nu esti insarcinata.

| Roxanaaaaaa explică (pentru Brigaela):

Deci cate sanse sunt?

| Brigaela a răspuns (pentru Roxanaaaaaa):

Nu ai spus daca indeplinesti conditiile: daca menstra a venit a doua zi (adica la timp) si daca a fost normala din toate punctele de vedere. daca ambele sunt adevarate, atunci sansele de sarcina sunt 0. daca nu sunt respectate, e greu de zis, probabil mici, sub 5%.

| Roxanaaaaaa explică (pentru Brigaela):

Multumesc

| Bubuxx a răspuns:

0%...inainte de cilclu menstrual esti infertila cel mult 6-7 zile, si mai ales dk nu a ejaculat, stai linistita.

| asdas78 a răspuns:

Am o intrebare
cati ani ai?
ce sa zic daca ai facut neprotejat sa iei pastile antysarcina (nu stiu cum se numesc, intrebi la farmacie) si...na trebuia sa te gandesti de inainte sa o faci neprotejat ...si daca nu functioneaza bine si nu iti doresti copilul cel mai bine e sa vorbesti cu parinti tai si sa decizi ca trebuie sa faci avort
Bafta!