| candycane16 a întrebat:

Hey, salut.am o intrebare.am facut sex in ultimele zile cind aveam ciclu. a fost neprotejat, nu a ejaculat in mine. sunt sanse sa raman insarcinata? multumesc anticipat

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, mici, dar sunt sanse. Niciodata nu exista sanse zero de sarcina, daca ai contact sexual.

Abh
| Abh a răspuns:

Ai sanse minime sa ramai insarcinata, de ce nu folositi prezervativul?

Abh
| Abh a răspuns:

Coitul intrerupt nu este o metoda de contraceptie, deci se poate intampla oricand sa ramai insarcinata. Din ce ai spus mai sus deduc ca daca ai ramane gravida, nu ar fi nici o problema, nu?

| catthshshshs a răspuns:

Da, sunt. Desi se considera a fi zilele cele mai putin periculoase, exista totusi un risc mic. Fa la minim 21 de zile de la contact un test de sarcina.

| candycane16 explică:

Nu folosesc prezervativ deoarece am incredere in prietenul meu, ne cunoastem de foarte mult timp, in plus inainte de aceasta a fost la medic urolog si este sanatos.