| CN_Ionela_2000 a întrebat:

Cat ar costa un control la ginecolog sa vadă dacă mai sunt sau nu virgina?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce, te-a lasat memoria si nu-ti mai aduci aminte cand ai facut sex?

| corbulalbrosu a răspuns:

Niciun medic ginecolog de pe intregul mapamond, nu este in stare sa determine sau sa constate starea de virginitate a unei femei. Esteabsolut imposibil sa determini o stare, care reprenta un concept psihico-mintal. Virginitatea este doar o notiune imateriala si INVIZIBILA, astfel ca existenta sau lipsa starii de virginitate nu poate fi atinsa voit/intentionat sau accidental. Rezulta ca absolut NIMENI in afara fetei/femeii nu se poate pronunta in privinta VIRGINITATII ei. Starea si notiunea de virginitate dispare/se pierde in momentul in care himenul si/sau vaginul fetei/femeii intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat. Lezarea, deteriorarea si/sau ruperea chiar si accidentala a HIMENULUI se numeste DEFLORARE. Insa acest proces de DEFLORARE se poate produce numai strict ca urmare a unei actiuni fizice, in urma careia se produce, rezulta si ramane o stare vizibila, palpabila. Deflorarea poate sa apara sau sa se produca din mai multe/diverse motive, astfel ca aparitia/producerea deflorarii poate sa nu aiba absolut nici-o legatura cu activitatea sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea pielitei, astfel ca himenul se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata face miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, la balet, gimnastica, catarare/escalada, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

In general un consult este 50 de lei

| Holiday a răspuns:

De ce? Nu mai tii minte?laughing