| eusnualta_8950 a întrebat:

Cat costa un avort`?

Răspuns Câştigător
Alte răspunsuri
33 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Între 300 şi 500 de RON (dacă mergi la un spital de stat).
La cele private între 600 şi 1000 de RON.
Dacă eşti minoră, e mai complicat dar cu 1000-1500 de RON se poate rezolva într-un spital privat.
Salut!
P. S. Stupid şi nefolositor pentru toate răspunsurile lacrimogene! Întrebarea e pragmatică, răspunsul trebuie să fie pragmatic!

Alte răspunsuri
| foxi a răspuns:

Daca sarcina e nedorita(o eroare de act sexual, varsta neadecvata, etc), nu ezita si fa avort indiferent cat costa! Miorlaielile astea de pe aici nu te ajuta! Sa faca ele copii asa aiurea!

| Paula007 a răspuns:

De la 200ron in sus.depinde de medic, cat de avansata e sarcina.

| Marynna a răspuns:

Depinde de varsta, la minore medicii evita sa faca avorturi...

dar gandeste-te inainte sa faci ceva! gandeste-te ca omori o fiinta nevinovata!
si nu gandi ca alte fete care zic ca pana la 3 luni de sarcina este doar o celula.nu este asa. din a3a zi de la contactul sexual inima embrionului incepe sa bata.asa ca mai bine te-ai gandi inaintewinking

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Nu prea merita sa omori un copil care nu a fost vina lui ca destinati ca mamica ai fost, deo=pinde de vasta dar daca esti sub 16 ani are trebui sa te gandesti totusi ce prostie mare ai facut sa faci sex(voi astia de -16 ani nu stiti ce prosti faceti cand va incepeti prea devreme viata sexuala)

| virusake a răspuns:

Cu 200-300 de euro se rezolva intr-o clinica particulara si nimeni nu o sa stie ce ai facut.
Daca e facut dintr-o greseala, nu ezita. Mai bine mort acum decat crescut intr-un orfelinat. Asta e parerea mea. happy

Alte răspunsuri
| LoveAngel223 a răspuns:

Degeaba ziceti de viata unui copil dar ganditiva ca poate nu are din ce sa il creasca sau nu poate. Eu una ador copilasi mici si nu as putea sa omor o fiinta neajutorata dar daca nu are posibilitatea.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Extrem de mult.

O viata (uneori si2) + o constiinta. Asta daca are persoana respectiva...

Idem Giulia.

Alte răspunsuri
| username_8290 a răspuns:

@ gulia : exact asta vroiam sa zic si eu!

| LNK a răspuns:

Banuiesc ca esti in aceasta situatie si pot sa-ti spun ca esti incostienta. Sa sacrifici viata unui copil care nu are nicio vina pentru placerile tale, e...
In fine, nu iti fac morala ca n-are niciun sens. laughing Dar pot sa-ti spun ca pretul este destul de mare, si nu toti doctorii se risca. Si in plus, cred ca stii ca pot aparea complicatii.

Alte răspunsuri
| Bia` a răspuns:

Nu merita.
Discuta cu parintii nu fa avort.
Gnadeste`te la acel copil. Ce frumos i`ar sta in brate la tine.
Decat taiat sau cum il omoara doctorii:-s.
sad
Decat sa omori o viata mai degaraba salveaza.

Altii dau o avere sa aiba un copil iar cei care au ocazia sa faca il omoara.sad

Cat de rea este lumea.straight facestraight face

| pantofipantofi a răspuns:

In jur de 3 milioane

| Zazu a răspuns:

Uneori prea mult, chiar viata ta!

| DianaMrr a răspuns:

Gulia are dreptate...costa cat viata unui copil nevinovat

| andreeada a răspuns:

Pai depinde de varsta. Mama lucreaza la ginecologie si mereu imi spune ca pentru minore foarte putini doctori se risca iar pretul poate fi dublul celui initial(al unei persoane majore).

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idealistii sa stea deoparte cu metaforele lor sa sa raspunda la intrebare cum trebuie! viata acelui copil poate fi distrusa si dupa ce se naste daca nu traieste intr-un mediu corespunzator!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai fratilor poate a folosit prezervativ si s-a rupt. Daca nu ai folosit prezervativ si te-ai increzut in prietenul tau, atunci este greseala ta. Daca foloseai prezervativ, vedeai ca s-a rupt si luai iemdiat pilula de a 2 azi, decat sa faci un avort si asa nu omorai o viata, pentru ca embrionu se instaleaza dupa 10 zile :p. Daca iei pilula de a 2 a zi e ca si cum ai folosii un prezervativ, nu e nici un avort. daca nu ai folosit un prezervaitv, terbuia sda-ti spuna prietenul tau cea facut, imediat, si sa luati aceeasi masura. Daca nu si-a dat seama, atunci ar trebui sa vb cu parintii tai, daca esti prea mica, gen pana in 18 ani, atunci ar trebui sa faci un avort daca nu e alta cale. Nu esti singura, dar gandeste-te ca omori o viata. Stiu acstii ceea ce spun aici si ca te doare dar asta e adevarul. Du-te cat mai repede si fa un avort daca nu ai alta cale, e in jum de cateva milioane, si trebuie sa vina cu tine ceva major, daca tu nu esti majora. Daca esti majora poti sa rezolvi singurica, fara sa afle macar ai tai. Ai grija, sa auzim cu bine, si data viitoare, ai mai multa grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mha voi cu filozofiile vostre ca omori viata unui copil dar nu va ganditi ca acea fata care a ramas insarcinata nu e si ea distrusa mai ales daca e mai mica nu va dati bha seama ca na daca alege sa pastreze copilul ce dracu face poate are parinti de pe vremea bunici si poate o da afara din casa... o fi viata copilului aceluia in joc dar e si viata ei... ew am vreo 16-17 ani si mi-am inceput viata sexuala pe la vreo 14 ani intr-un viol si am ramas insarcinata cu un copil si am vrut sa pastrez copilul dar cand a aflat mama ca am ramas insarcinata m-a dus imediat la spital si am facut avort ca mi-a zis ca ma voi nenoroci pe viata daca pastrez copilul si de at nu am mai facut sex pana acum o saptamana cu prietenul meu cu care sunt de 2 aproape 3 ani si daca va incepeti viata sexuala faceti-o cu cel care il iubiti si va iubeste si aveti mare incredere in el si tia demonstrat ca e de incredere P. S: nu mai stiu cat costa un avort

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu stiu 3-4 milioane si eu sunt insarcinata si ai mei vor sa renunt la bebelus. sincer daca tii macar putin la el da-i sansa sa traiasca langa tine -iubeste-l nu omora, ca apoi iti va parea rau.eu mai bine mor de foame si nasc bebelu care mi-l doresc din inima decat sa il omor si apoi sa regret toata viata.gandeste-te bine inainte sa faci vreo prostie. e un dar de la dzeu! PRETUIESTE-L!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dramatisme, hai frate, oricui i se intampla sa greseaska

Alte răspunsuri
| maryusGosSu a răspuns:

Viata unui copil,etc, spuneti voi ca e urat sa faci avort, dar daca fata respectiva are 15-16 ani ce sa faca? este si ea insusi un copil, sau dk se intampla un accident si o picatura a scapat? ce facem...si nu cred ca in prima luna d viata acel copil se formeaza, si incepe sa-i bata inima...