| Anca6991 a întrebat:

Cat credeti ca poate dura o relatie la distanta?

46 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Intro relatie la distanta toti 4 sunt fericiti, daca o tin in ritmul asta va tine oleaca

| Anca6991 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

E suficient sa fie 2 fericiti laughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Anca6991):

Tu crezi ca este vreunul din ei fraier sa stea pe uscat stiind ca partenerul nu are nici o sansa sa afle daca isi face de cap sau nu?

| Anca6991 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Wow, asa gandesti tu? Scuza-ma, dar tu ce vrei de la viata? De cand a iubi si a respecta o persoane te face sa fii fraier?

| RAY a răspuns:

Daca e vorba de 2 persoane care din unele cauze gen el/ea pleaca undeva la o facultate sau el/ea in strainatate dar sunt impreuna de multi anii atunci da deci va vi extrem de greu pentru ca ochii care nu se vad se uita,iar daca doar te cunosti cu cineva doar pe internet e o prostie,practic habar nu ai cu cine comunici,cum sa ai incredere in cineva la distanta in ziua de azi? multi din multe cauze vor relatii virtuale ca sa faca misto, plictiseala, fuga de realitate, sunt persoane neatragatoare etc nu poti sti pe cine dai pe net, cat dureaza o luna, doua apoi isi dai seama ca e timp pierdut

| Anca6991 explică (pentru RAY):

E vorba de prima situatie. Circumstantele fac sa fim un an la distanta. Ma gandesc asa ca va fi greu dar nu imposibil. Eram curioasa care sunt sansele sa mearga.

| RAY a răspuns (pentru Anca6991):

Daca va iubiti mult, cred ca puteti, cat e ipotetic nu se poate sti

| Anca6991 explică (pentru RAY):

Ai dreptate, mersi!

| sofisis a răspuns:

O relatie la distanta practic nu e relatie. E ceva...nici nu stiu daca are definitie.
Acum, inteleg ca voi aveati o relatie normala si trebuie sa stati separati un an de zile. Nu e chiar atat de tragic. Se poate, mai ales in ideea ca poate va mai vedeti in anul asta, dupa care veti fi iar in acelasi loc.
Nu e imposibil.
Dar exista un risc destul de mare ca in acest an sa cunoasteti alte persoane, care sunt aproape..si sa va faca sa uitati unul de altul.
De voi depinde.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

In sfarsit cineva normal pe aici laughing

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

E, sunt multi care cred ca nu exista relatii la distanta.
E stupid sa crezi ca iubesti pe cineva pe care nu l-ai vazut, atins etc.
Am avut eu cand eram mai pustoaica o "relatie" mai inflacarata virtuala dar la un moment dat ne-au apucat atatea frustrari, mai ales sexuale, ca nu se poate materializa nimic ca am zis stop. Ne chinuiam degeaba.
Eu am mai zis parerea mea: poti incepe o relatie la distanta daca dupa o perioada scurta de timp elimini distanta sau poti supravietuii unei distante temporare daca deja esti de ceva timp in acea relatie iar durata ca timp este scurta (MAXIM un an-timp in care te mai vizitezi totusi).

| Anca6991 explică (pentru sofisis):

Ai dreptate. Ma gandeam zilele trecute la asta si voiam sa vad parerile altor persoane. Mersi!

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns:

Cam cat face trenu pana acolo.

| alexandrualind a răspuns:

Putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebi asta pentru ca toate relatiile la distanta sunt exact la fel, partenerii intampina exact aceleasi piedici, oamenii care se implica in astfel de relatii sunt exact la fel si pentru ca viata, in general, arata exact la fel pentru toti oamenii, nu? Pentru ca doar in astfel de conditii cineva ti-ar putea oferi un raspuns la cretinitatea ce ai adresat-o tu.

| Anca6991 explică (pentru anonim_4396):

Nu, sunt constienta ca nu toti oamenii sunt la fel, cum nici relatiile nu pot fi identice. Eu asteptam niste raspunsuri oarecum in cunostinta de cauza din care sa imi fac o idee, era mai mult o curiozitate pentru ca ma aflu in momentul acela al unei relatii si doream sa vad care ar fi sansele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 2 ore. Depinde cat ii ia lui sa ajunga la destinatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dacă e iubire, durează și o viață.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iubirea nu se intretine la telefon

| Anca6991 explică (pentru anonim_4396):

Asta cred si eu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

părinții mei mi-au demonstrat și încă îmi demonstrează că se poate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Greaseala mea ai dreptate, daca parintii tai pot inseamna ca restul de 8 miliade de persoane pot la fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

eh, acum generalizezi. eu doar afirmam că dacă vrei, se poate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

App, cu ce cost? imi amintesc ca ziceai ca iti lipseste tatal, imi imaginez cat de mult ii lipseste mamei tale. Daca asta e relatie, sa ne fie tarana usoara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

vine de 2 ori pe an acasă. e și normal să le fie greu, dar încă e iubire, deși e departe de 20 de ani. la început am stat toți în Italia vreo 4 ani, apoi am venit acasă și el a trebuit să rămână acolo pentru că am avut enorm de multe probleme.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma inntreb daca nu erai tu daca mai erau impreuna, sa fim seriosi ce au ei 2 acolo numai relatie numai e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

mai am și o soră mai mare. și acum sunt mare, de ce nu se despart? laughing n-am cum să-ți explic că nu ești aici. serios, se iubesc și nici nu pare că e distanța asta între ei. după cum am zis, am avut niște probleme și tocmai pentru că o iubește pe mama a rămas acolo. ce? crezi că lui nu i-a fost greu acolo singur? dar asta e, când ai probleme faci niște sacrificii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte ciudata "relatia" lor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

dacă ți-aș povesti tot, ai înțelege. fii sigur că nu e ciudatăwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate. e de-a dreptul dubioasa laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

sictir laughing

| Foxyyyy a răspuns:

Am prietene ce au relatie la distanta si de 4 ani si inca continua,evident ca o relatie la distanta nu poate dura toata viata, trebuie sa gasiti un punct comun, sa inlaturati distanta pana la urma. Dar daca va iubiti, poate sa dureze o anumita perioada si trebuie ca amandoi sa fie implicati, sa existe incredere..nu gelozie si alte prostii.

| Vi003 a răspuns:

Depinde de voi, dar cel mai sigur tine pana la intreruperea definitiva a curentului electric sau a defectarii iremediabile a satelitilor firmelor de telefonie mobila. Cat poti s-o tii, tine-o!winking

| Anca6991 explică (pentru Vi003):

laughing Bine spus. Unde-s 2 puterea creste! big grin

| KMaddieK a răspuns:

Nu mai mult de 7 luni.

| Anca6991 explică (pentru KMaddieK):

Ce te face sa spui asta? Ai avut o relatie de genul si atat a durat?

| KMaddieK a răspuns (pentru Anca6991):

Eu nu am intrat intr-o relatie la distanta, m-am gandit inainte riscul. Am prieteni care au patit asta. Cu timpul, in relatie acele persoane vor tine una la cealalta, va aparea gelozia, certurile, uneori dintr-o cearta iesi mai repede cand persoanele alea sunt fata in fata. Mereu apare intrebarea "daca ma inseala? Eu nu am cum sa aflu", si de aici si certurile. Oricum nimanui nu ii convine sa isi imagineze cum ar fi un sarut de la acea persoana sau o imbratisare. Deci, odata cu dezvoltarea sentimentelor vor aparea si certurile intr-o relatie la distanta. (parerea mea)

| Anca6991 explică (pentru KMaddieK):

Da inteleg.Noi suntem intr-un stadiu in care avem incredere deplina pentru ca ne cunoastem foarte bine. Acum cu distanta e posibil sa se mai schimbe unele chestii. Eram curioasa cam cat dureaza asa in medie o relatie de gen.

| Anca6991 explică:

Wow, ai ajuns la calcule cu virgula, esti avansat...

Răspuns utilizator avertizat
| niki1003 a răspuns:

Depinde cit va iubiti. cunosc cupluri care au rezistat mai mult de 2 ani. dar acum nu mai sunt impreuna