| Liada a întrebat:

Exista dragoste la distanta? si cit poate dura asa o relatie?

Răspuns Câştigător
| madalicious a răspuns:

Hmm. exista si acest tip de dragoste, aceste relatii rezista cam 6 luni[cunosc cazuri in care a durat atat], dar aceste relatii daca tii cu adevarat la partenerul de la distanta sunt foarte dureroase, pentru ca nu ai siguranta ca chiar esti iubit, ci nu luat la misto de catre aceea persoana.

18 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Exista si dragoste la distanta, dar este ceva mai dificil...de obicei relatiile de genul acesta nu o duc prea mult. Mai sunt si mici exceptii, dar daca ai intrebat in interes propriu, nu as incerca o relatie la distantawinking.

| fabiola a răspuns:

De existat, exista, dar durata depinde de cei doi! E bine sa nu facem reguli in dragoste!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca este iubire si incredere da

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Daca tineti unul la altul se poate...la ce te referi cand spui la distanta? nu va vedeti deloc sau va vedeti mai rar? daca va vedeti dar mai rar eu zic ca poate merge(sper)...hai ma nu mai ziceti ca relatiile la distanta nu functioneazaaaaaaaaaa crying

| ViVi a răspuns:

Nu cred deoarece esenta in relatie e increderea si sinceritatea... dragostea la distanta e mai mult simpatia in rare cazuri chiar sunt relatii la distanta dar tot se intalnesc daca nu des rar si tot mai cladeste cate ceva in relatie asa doar tongue te iubesc si te ador fara tine simt ca mor nu merge laughing

| criss86 a răspuns:

1 an si 8 luni mai mult de atata nu laughing in cazul meu (bv-bc)

| alexandra_3253 a răspuns:

Da eu cred lucrul asta deoarece mie mi se intampla cel mai mult....crezi nu ma crezi e problema ta dra iti spun ca relatiile la distanta dureaza poate si mai mult de un anbig grin

| blackkrose a răspuns:

1 an ..caz concret la minelaughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu foarte mult, ochii care nu se vad se uita, baietii nu rezista foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca exista dar cu sigurul impediment de a face bataturi in palma si de a avea pielea degetului prea creata de la umezeala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca hargiog a experimentat.
Nu stiu, nu cred ca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Babypink fiecare cu experienta lui care cred ca nici tie nu iti este straina...Eteeee...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@harciog, ce lume rea...nici nu te lasa sa respiri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o relatie la distanta de 1 an si 1 luna. ne vedem cam odata la 2 luni cam asa si vorbim foarte mult la tel si pe mess. mi-a demonstrat si nu odata ca ma iubeste, ne vom muta impreuna cat de curand si peste 1 an urmeaza casatoria. eu arad el campina. si ne-am cunoscut pe internet. deci se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din propria mea experienta iti spun ca exista si aceasta relatie la distanta.in cazul meu nu au fost 100 de km distanta cum a mai spus cineva, in cazul meu au fost 3000 de km distanta intre noi si intalniri odata la 7 sau 8 luni si uite ca acum am ajuns dupa un an de zile de distanta sa stam impreuna si sa ne fie foarte bine. cred ca trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare, incredere si bineinteles iubire. bafta multa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna liada... uite eu sunt ca pr meu de 3 luni.azi avem 3 luni si el pe 23 octombrie a plecat in italia si sta 6 luni...sad sper ca va dura relatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Liada! Eu am in prezent o relatie la distanta, si merge bine...rezistam d 2 ani, si il vad doar de doua ori pe an, de ziua mea si de craciun! deci depinde de voi.Bafta :*

| daniela11 a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin distanta.si cat de des va vedeti.Si eu am o asa-zisa relatie la distanta, adica suntem la 100 de km departare, dar asta nu e o problema pentru ca ne vedem in fiecare saptamana.Cunoaste-l bine inainte sa incepeti o relatie si in rest...respect si incredere.
Multa bafta!