| wonderbra a întrebat:

Cat credeti ca tine o relatie serioasa? Ce o rupe? Credeti ca are sanse sa se reinnoade din nou?

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde foarte mult de parteneri, poarte dura chiar o viata daca exista iubire mare intre ei, daca stiu sa se accepte asa cum sunt si sa se respecte, o relatie serioasa nu se destrama asa repede daca chiar e serioasa, totusi din mici intrigi, niste greseli omenesti se poate ca sa pierzi pe cel iubit...sanse sa se reinoade exista, daca ambii parteneri isi doresc si ambii simt la fel, sigur ca e posibil!

lolita
| lolita a răspuns:

O relatie serioasa tine toata viata. acum depinde si la ce te-ai referit tu.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O relatie serioasa tine toata viata (eu pe 30 decembrie implinesc 35 de ani de casnicie ). O distruge gelozia, infidelitatea, minciuna, lipsa de respect, egoismul, lipsa de comunicare...
In privinta sansei de a o lua de la capat depinde de ambii parteneri, de puterea unuia de a trece peste greselile comise de celalalt, de regula unele din greselile comise de partener se iarta dar de uitat nu se uita niciodata.

| theodoraafi a răspuns:

Daca o relatie serioasa se rupe, si dupa incercati sa o indodati din nou, mereu nodul v-a ramane. daca esti intr-o astfel de relatie incearca sa analizezi toate pct de vedere si dupa sa iei o decizie.

eu iti urez succes:*

| mada. a răspuns:

O relatie serioasa de obicei tine destul de mult, si uneori poate fi rupta de niste chestii minore... da, daca partenerii se iubesc, pot sa treaca peste:-)

| OchialbastriVisatori a răspuns:

Ceea ce vrea sa zica theodoraafi este ca "Niciodata nu va fi ca la incepu" dar puteti sta de vorba si sa rezolvati problemele happy. Si incercati sa nu mai aveti "ruperi".

| barolly a răspuns:

O relatie serioasa poate tine o eternitate. Relatia se poate rupe at cand unele persoane se implica(prieteni, rude, etc)intre cei doi iubiti. O mai poate rupe minciuna, neincrederea, tradarea. Da are sanse daca cele doua persoane o iau de la capat, se gandesc numai la ei doi, au incredere si celalat care a mintit, tradat, etc, face totul pentru ea/el. Se mai poate relua numai daca a fost o iubire adevarata.(asta mi s-a intamplat si mie si va dau un sfat : faceti orice pentru persoana care ati pierdut-o, iubiti, deoarece se va reintoarce cu sigurantza la tine daca te-a iubit).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie serioasa, tine toata viata. o rupe minciuna si egoismul. incultura, si patimile nestapanite.lumea rea.si toate celelalte. dar daca relatia e serioasa, e cam greu sa fie rupta. odata rupta, nu se mai reinnoada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Părinții mei au avut o căsnicie de 43 de ani, mama mea aplecat în lumea celor drepți de foarte curând din cauza neghiobilor de doctori. Relația a fost bazată pe încredere și respect reciproc.
Ce rupe o relație: gelozia, bătăile, jignirile, etc. Reînnodare cu astfel de amintiri, nu prea cred!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie serioasa nu este rupta de nimic. ea tine toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O viata si mai mult, daca atinge cateva criterii. Gelozia, neincrederea, tentatia, lipsa de comunicare. Depinde de fiecare. Dar, daca s-a gresit odata se poate repeta la nesfarsit ( greseala)

| alexutzza_1516 a răspuns:

Pai sincer eu cred ca poate tine si toata viata atata timp cat sunt sentimente. O relatie poate fi rupta de neincredere, infidelitate. Da se poate reinnoda dar se va resimte nodul la certuri, sau poate nu depinde de partener. good luck

| Alina_8541 a răspuns:

O relatie serioasa se poate rupe din lucruri foarte serioase.De obicei, lucrurile marunte, certurile marunte o intaresc, va face sa fiti mai puternici. Daca o reinnozi, nu e neaparat ca nodul sa ramana, adica daca va doriti sa o luati de la inceput, trebbuie sa va acceptati cu bune si cu rele, sa va completati unul pe altul, sa va iertati reciproc.Si data viitoare cand va ganditi sa va despartiti, ganditi-va de 2 ori inainte sa faceti acest pas si analizati-va mai bine sentimentele.Bafta