| ZUzulikii a întrebat:

Credeti ca exista relatie serioasa fara sex?happy

17 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Exista relatie fara sex?

| answer a răspuns:

Da, exista, dar trebuie sa gasesti persoana potrivita cu care pot iavea o relatie de acest gen! Ca in ziua de azi daca la 15 ani mai esti virgin/virgina esti pus/pusa la zid! Ceea ce este foarte gresit! Dar sti si tu, daca esti diferit de restul lumii, nu inseamna ca gresesti, ci ca esti superioara lor! Deci, te sfatuiesc sa ai numai relatii care nu se bazeaza pe sex! O relatie bazata pe sex este o relatie in care, in cel mai bun caz, partenerii se folosesc reciproc! Dar de multe ori fetele sunt cele mai folosite! Pa pa!

| candora a răspuns:

Pai mai devreme sau mai tirziu tot se ajunge la asta, numai ca cu zici tu, intr-o relatie serioasa, presarata cu multa iubire din partea ambilor parteneri acest lucru se cheama dragoste. De fapt, asta-i lucrul care apropie mult mai mult cuplurile(serioase cum te-ai exprimat tu), de pe urma aceasta ia nastere un copil, rodul iubirii. Atunci cind doi tineri indragostiti fac sex, este pentru placerea reciproca intima, sa-i urmaresti in alta ambianta, se comporta ca doi copii comici indragostiti peste urechi happy Sper ca intelegi happy

| Muppet a răspuns:

Normal ca exista. Adica daca exista dragoste intre parteneri poate fii o relatie serioasa si fara sex!

Ca exemplu eu sunt de 9 luni cu prietenul meu si am 17 ani si nu am facut asta inca.(El e mai mare ca mine)

| SociallyDepressed a răspuns:

Da! Dar asta depinde si de parteneri.

| EuOO a răspuns:

Nu

| wannabe a răspuns:

Relatia implica sexul daca nu, nu se mai numeste relatie.
prietenia si amicitia nu implica sexul.

deci logic raspunsul ar fi nu, fiindca cand spui relatie in mod direct ne ducem cu gandul ca cei doi parteneri deja au o viata sexuala activa.

| eduardinoedy a răspuns:

Da

| emotivegirl a răspuns:

Desigur! Nu sexul e important intr/o relatie ci gesturile romatice, atentiile, incredera etc.Sunt o groaza de lucruri pana la
sex.

| Justmeee a răspuns:

Nu! Sexul apropie 2 persoane mai mult si asta face ca relatia sa fie una mai serioasa...

| MrSaxoBeat_8951 a răspuns:

Nu exista asa ceva doar Daca te calugarestiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric nu.

| Ruddy_2272 a răspuns:

Da.O relatie frumoasa nu se bazeaza pe sex. Dupa sex nu mai are ce sa mai urmeze...se termine si reletia...pentru ca baiatul se va plictisi.

| Skinnar a răspuns:

Sexul ajuta 2 persoane sa se cunoasca mai bine fizic ma refer.Multe fete imi zic : Ma tu cand te uiti la o fata de ce te uiti prima data la sani si la fund? Eu cred ca trebuie sa iti placa fizicul(nu neaparat fotomodele, sa aiba un aspect placut) mai intai ca sufletul nu il poti descoperi de la departarehappy

| EasyPunct a răspuns:

Poi Da ca daca faci sex cu unu si doar asta a vrut poate sa te paraseasca imediat...

| amir_4438 a răspuns:

Nu... pentru ca nu st nici unu cu uana fara sa o rezolve laughing)0

| Anonim_9020 a răspuns:

Da exista. o relatie nu depinde numai de sex. odata si odata tot se ajunge la asta...si eu sunt de cateva luni cu prietenul si nu am ajuns la sex. daca baiatul vrea asta iar fata nu e pregatita si te iubeste poate asteptahappy