Abh
| Abh a întrebat:

Cat de dependenti sunteti de partenerii vostri?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna, pana nu demult era aerul meu, adica fara el parca ma sufocam, parca nu mai eram eu.Cand eram certati nu aveam pofta de viata, pot spune ca eram oarecum dependenta de el, dar nu financiar sau altfel, ci sentimental.
Insa... dupa ultima noastra cearta am realizat ca nu e chiar asa.Adica lumea nu se opreste la o singura persoana si eu pot chiar si fara el.Parca am deschis mai bine ochii si vad totul altfel.Eram orbita de iubire si aveam un gol in stomac, parca el era hrana mea, fara el sufletul meu era pustiu.
Nu e bine sa devii dependent de cineva, pentru.ca viata merge inainte orice ar fi...pentru.el mi-as fi dat si viata; acum m-am racit putin fata de el si vad lucrurile cu alti ochi.

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam mult, din pacate.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai nu e bine sa fii chiar 100% dependent de el.trebuie sa ai capul pe umeri intotdeauna!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere te referi. Emoţional 100%.

| SweetCandy a răspuns:

Hmm...thinking Suna urat ''dependent'' straight face cel putin asa mi se paresad nu sunt neaparat dependenta, insa vad in el omul care ma face fericita si care ma linistestebig grin... daca vrei sa o luam asa? cat la suta sunt dependenta de liniste si fericire?laughing Cine nu e dependent de liniste si de fericire in cote maxime?laughing

| NickiMinaj a răspuns:

Nu prea... happy si mi se pare perfect normal asa.

| Barajag a răspuns:

Dependenta prea multa, dauneazabig grin

| lays a răspuns:

Stau prost la capitolul asta.si cand se duce sa cumpere paine il strang in brate pana ii opresc respiratia.incerc sa nu mai fiu asa, dar nu pot. pur si simplu mi se face dor de el in fiecare secunda.partea buna e ca si el e la felbig grinbig grinbig grin

| zayidee a răspuns:

Dependenta e una... dragostea fara limite e altceva. Dependent esti in situatia in care te intretine financiar, sa zicem, sau esti bolnava si nu poti sa stai o zi fara ajutorul lui, si dragostea e atunci cand ii simti lipsa atat de mult incat nu poti nici sa respiri normal macar...in cazul meu, sunt foarte indragostita, dar nu depind de nimeni

| mihaela_7412 a răspuns:

Nu-s pra dependenta incerk sa nu pun asa MUlt suflket ca m-am sat sa sufar tin al el dar nu mor daca nu il vad o ziwinking

| bOse a răspuns:

Psihic, permanent.

| LittleDrop a răspuns:

Si eu sunt dependenta emotional, nu financiar de prietenul meu si incerc sa ma "vindec" si sper sa si reusesc, adica nu sa ma despart de el...

| ClaraZ a răspuns:

Nu am prieten, dar pot sa spun ca atunci cand sunt implicata emotional pun foarte mult suflet, insa asta depinde si de persoana de langa mine. Daca stiu ca pot sa am 100% increderea in ea, imi ofera respect, iubire si siguranta imi deschid toata inima in fata lui.Nu stiu daca e bine. Unele persoane nu sunt asa. Iar daca sunt cateva zile departe de el, vorbim foarte des la telefon.Nu stiu daca asta o pot numi dependenta. Te pup:*

| Daiana_1431 a răspuns:

Poate nu e bone, dar daca nu ma vad o zi cu el, ma simt aiurea.

| lavynika a răspuns:

E centrul in jurul caruia se invart celelate lucruri din viata mea.Sunt dependenta de el deoarece sunt implicata 100% emotional in relatie.

| Ballet a răspuns:

thinking nu stiulaughing pot zice ca suntem copii la 15 anilaughing dar eu pot sa zic ca sunt indiferenta pana la un anumit punct, pot zice ca sunt "sefa"laughing dar cand vine vorba de certuri, oricine are un punct sensibil nu?

| overdose90 a răspuns:

Eu nu sunt foarte dependenta.chiar daca avem aproape 2 ani impreuna.il iubesc mult, imi place sa stau mult cu el, dar exist si fara el, nu doar cu el, trebuie sa recunosc.in schimb, el e foarte dependent de mine, si ma cam enerveaza uneori chestia asta, dar cred ca nici daca as fi cu un baiat care nu m-ar prea baga in seama nu mi-ar placea.big grin

| KLapeman a răspuns:

Foarte si suntem impreuna doar de 7 luni.Si acum e si mai naspa pentru ca ea e in cantonament la handbalsad.