| RAY a întrebat:

Cat de importanta este inaltimea intr-o relatie pentru o fata?
in ultimele 2 intrebarii ale mele am aflat multe, aceasta intrebare vreau sa includa si cateva sfaturi, daca baiatul x are 1, 65 ce fata i s-ar potrivi? si ce inaltime prefera fetele la un baiat,va rog mult precizati inaltimea voastra si inaltimea dorita, va multumesc mult pentru raspunsuri la toti, desigur daca sunt fete de inaltime mica ce preferinte au?

Răspuns Câştigător
| Dracoola a răspuns:

daca o sa stai sa iti pierzi vremea cu ce fel de baiat for fetele de pe TPU... mare branza n-o sa faci. Multe fete nici nu stiu ce vor. Majoritatea iti vor spune ca viseaza la printul de 1, 90 dar asta se poate oglindi doar in statistici, realiatatea poate diferi de la caz la caz. Pe de alta parte nu are rost sa bat campii si sa zic ca pentru unele (nu ma pricep la statistici) inaltimea este un factor care te va exclude din aria lor de interes. Iti zic asta deoare si eu am undeva pe la1, 62 si stiu cum este. Si nu, nu-i o plimbare printre crini sa vezi cum altii doar pentru ca sunt inalti, stiu sa lege 3 vorbe si agata tute cu duiumul.
Viata nu-i corecta, o stin de cand ne nastem. Sunt si fete care apreciaza un si dupa alte caliatati decat inaltimea, in mod sigur. Incearca totusi sa faci sport, nu pentru a te inalta, ci pentru tine. Nu te mai uita in gura fetelor ca unele se mai schimba si in functie de ce fel de om esti.

| RAY explică (pentru Dracoola):

Ai dreptate, unele uita si de inaltime daca ai banii frate e asta e, viata merge inainte

31 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Mai, eu prefer unul mai inalt ca mine, nu de aceeasi inaltime cu mine sau mai mic.
Pai... minim cu 10 cm mai mare... dar idealul meu este de 21 big grin - pentru ca il am - asa e chiar super - pot purta tocuri, si o freza ceva mai umflata, si totusi el e mai inalt ca mine
Acuma, un baiat macar 1, 70 m sa aiba,,,,,,, dar nu tine de el, cat de genele mostenite...

| DeeaMarry a răspuns:

1, 70 m am eu. Baiatul trebuie sa aiba cel putin 1, 80. Nu vreau sa fiu mai inalta decat el atunci cand imi iau tocuri.

| raMLesS a răspuns:

Fetele vor un băiat mai mare la inălţime şi la ani. Dacă eşti disperat şi vrei să cauţi o fata poţi să alegi una chiar de inălţimea ta de exemplu: Dacă un băiat are in jur de 1, 65 i-ar trebui o fată cu inălţimea între 1.60-1.65 zic eu.

| Suck a răspuns:

Pentru fete conteaza totul pana la cel mai mic detaliu, pentru o femeie care stie ce vrea de la viata nu o va interesa aspectele inutile.

| RAY explică (pentru Suck):

Atatea pentru o gaura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok atâta timp cât nu e mai mic decât mine. am 1, 60.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce inaltime ai de tot ai o ficsatie cu inaltimea?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fixatie? 1, 60

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai neamul de asa statura sau care e faza?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cica asa suntem persoanele cu anvernism, nu ne dezvoltam fizic din cauza ca sangele este prea mult in plamanii, adica inima nu functioneaza ok, doar o parte a doua parte nu prea, plus da mama e mica de inaltime si tata nici eu nu mam omorat cu sportul de mic eu stiu cica zaharul opreste zaharul eu stiu

| Leo1993 a răspuns (pentru RAY):

Depinde ce varsta ai, poate o sa mai cresti

| RAY explică (pentru Leo1993):

In lumea de apoi desigur, 25

| Leo1993 a răspuns (pentru RAY):

E clar, fostele iubite ce iti ziceau de inaltime?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu ar trebui sa te intereseze inaltimea, nu ai vazut ce vor fetele aici pe site? cica sufletul conteaza laughingwinking

| RAY explică (pentru Leo1993):

Nici ele nu erau girafe man, in plus n-am prea avut multe, eu doar aventuri, eu merg calea simpla vreau sex dau banii si gata

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Man meriti funda sincer, las ca isi dau bere cand treci prin Timisoara amice

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Gestul conteaza laughing plus ca a meritato ala care o are ca bine zice. majoritatea pe aici au 15 ani care vor doar iubire si altel, nu sunt fete de la 20+ care sa te intereseze pe tine. de la 15 la 20 de ani e diferenta mare de mentalitate.

ps. doar tampit sa fiu sa mai trec prin Romania laughing, imi place aici unde sunt.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Poate ne vedem pe unde esti,poate treci pe langa mine si nu ma vezi haaaaaaaaaaa, man eu nu caut aici iubire,intru ca ma ajuta cu tehnologia,iubire,ajut cum pot,vad cum gandesc uni etc,de fapt nu caut iubire, daca am cu cine vb e ok, atat vreau, nu sunt obsedat sexual, ca vad ca fetele se vand ca niste obiecte in fine

| Leo1993 a răspuns (pentru RAY):

Nu esti singurul, si eu am mers la c. urve cum majoriattea o fac dar nu recunosc

| RAY explică (pentru Leo1993):

Daca nu ar merge nimeni ar muri alea de foame, ori ca sta una cu tine una pentru banii ori ca mergi la ele nu e acelasi lucru? mai bine singur decat cu o curva

| Leo1993 a răspuns (pentru RAY):

Si alea care stau cu tine pentru bani te "storc" mai rau decat curvele

| RAY explică (pentru Leo1993):

Garantat plus ca suferi crezand ca te iubesc frate, mai bine curvar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt baiat, din pacate fetele vor baieti mai inalti ca ele, si mai batrani, nu voi putea intelege niciodata cretinismele astea.

| Dracoola a răspuns:

Cand vad comentarii de genul "imi trebuie un barbat mai inalt sa pot purta tocuri" ce mai poti sa zici? Prioritar pentru multe fete este sa poata purta tocuri si sa dea bine in ochii lumii. Ce fel de om sa fie respectivul? Asta pentru multe nu conteaza. Totusi din experienta proprie iti zic ca este bine sa ai un corp armonios, sa faci sport. Din putina mea experienta in materie de femei iti pot zice ca fetele mai inalte au fost mult mai interesate de mine decat cele ce erau mai scunde sau de aceeasi inaltime. Cred ca fetele cele mai frustate de inaltime lor sunt cele intre 1.50-1.65. De la 1, 70-1, 75 sunt mai ok cu ele si ar iesi si cu tipi mai scunzi decat ele. Peste 1.75 cum poate este firesc interesul lor imi pare foarte scazut. Aici zic de o tendinta cu care m-am intalnit, dar fiecare situatie are si particularitatile ei.

| NekoLoriichan3 a răspuns:

17 ani și 1, 71 cm...cred că sunt prea înaltă, dar mehlaughing
și vreau un băiat cu 10-15 cm mai înalt ca mine big grin

| princess004 a răspuns:

17 ani, 1.52. Cica esentele tari se tin in sticlute mici laughing))))

| RAY explică (pentru princess004):

Un pix aruncat cu viteza lumini ar spulbera pamantul, energia ori 4 la patratul lumii

| BellaComy a răspuns:

Eu sunt o fata de inaltime mica: 1, 53. Sincer iti zic n-am absolut nicio preferinta legata de inaltimea viitorului meu prieten. Daca ne impacam perfect si suntem acolo unul pentru celalalt nu consider ca inaltimea ar trebui sa fie un impediment. Dar acum fiecare cu ifosele lor. big grin

| GeutzzaaTha a răspuns:

Eu am 1, 59 iar iubitul meu are 1, 80. Eu zic ca o diferență de 15-25 de cm maxim este perfect. O fata trebuie sa fie mai scunda decât băiatul și pe tocuri, sau măcar egala cu el.

| GeutzzaaTha a răspuns:

Da