| Andreea_Laura_1995_ZEqj a întrebat:

Cât de mare este riscul sà fiu însarcinată sa fiu insarcinata daca dupa ultimult contact sexual ( nu a ejaculat in mine) mi a curs la cateva zile 3-4 zile sange (in perioada aia trebuie sa imi vina menstruatia), am facut si un test de sarcina dupa aproximativ 3-4 sapatamani de la ultimul contact si acesta a iesit negativ, luna urmatoare si luna trecuta mi a venit menstruatia ( mi a curs destul de mult sange si m a tinut aproximativ la fel), doar ca mi a venit in date diferite...
Nu știu ce am dar mă balonez dupa fiecare masa si pahar de apa dar dimineata cand ma trezesc am burta aproape la fel ca inainte... Și nu am poftă de mâncare (probabil de la stres nu prea mananc ) si imi chioarăie matele de vreo 4-5 zile...
Cât de mare este riscul sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Repet din nou si asa cum ti-am mai raspuns si in zilele trecute o fac si acum prin a-ti spune ca in proportie de 100% NU POTI FI INSARCINATA. Problemele tale cu stomacul, cu balonarile si lipsa poftei de mancare sunt de natura gastrointestinala, deci nu au absolut nicio legatura cu presupunerile tale ca ar fi produse de o sarcina.

3 răspunsuri:
| dia200 a răspuns:

Avand in vedere ca menstruatia ti-a venit normal testul a iesit negativ eu zis ca sansere sunt 0 sa fi insarcinata. balonarea poate fi fic din cauza ca nu mananci sau ca nu bei destula apa

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Din moment ce iti vine menstruatia, chiar daca nu la date fixe, nu ai cum sa fii insarcinata.
exista posibilitatea ca daca esti insarcinata, sa-ti mai vina o data menstruatia.
iar balonarea... nu are de-a face
ca n-ai pofta de mancare dar iti "plang" matele, nu sunt neaparat semne ca esti insarcinata.

| Vampir007 a răspuns:

Poti merge la un ginecolog sa faci un control