| Bibiiy a întrebat:

Cat de mare este riscul unei sarcini daca nu s-a ejaculat in vagin? Avand in vedere ca am citit ca exista un fel de lichid care este eliminat involuntar inainte de ejaculare...si care contine spermatozoizi...

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mai bine faci un test de sarcina dupa 14 zile de la contactul sexual.ori prezervativul te scoate din multe beleli..atat sarcina nedorita cat si BTS-uri
O seara bunahappy

| neutrino a răspuns:

Depinde de locul unde cel mic s-a incalzit, si daca era sau nu imbracat.

| Bibiiy explică (pentru caramela):

Multumesc

| corina000 a răspuns:

Eu de doi ani tot metoda asta o folosesc si nu am avut surprize

| Alcyon a răspuns:

Variaza intre 15-28%. Problema e ca baiatul se poate sa nu reuseasca sa se retraga la timp, inainte sa-si dea drumul. Pe langa asta, unii mai elimina si mici cantitati de sperma, inainte de ejacularea propriu-zisa, lucru pe care nu-l pot controla. Sunt cupluri carora le iese figura, altora in schimb... nu prea. Mai e si factorul fertilitatii; unele femei sunt mai fertile si raman gravide din prima, in timp ce altele se chinuie luni de zile sa ramana. Prin urmare, dupa cum vezi, e complicat. Eu una nu mi-as asuma asemenea riscuri, decat in momentul in care as sti ca sunt pregatita sa devin mama.

| fabiola a răspuns:

Procentul este mai mare in perioada fertila si mai redus(20%) daca esti in perioada mai putin fertila!