| ingridd a întrebat:

Cat de mult afecteaza gelozia intr-o relatie?

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

In cantitati mici este condimentul dragostei, in cantitati mari iti macina sufletul si toaca nervii celuilalt!

| bluesky a răspuns:

Poate merge pana la despartire si cum a zis creaa.atzaa_mika, chiar la crima!

| Seline a răspuns:

Foarte mult, gelozia poate duce la un grad inalt de dominatie, posesivitate.

| AldanaBlue a răspuns:

Toate au o masura si o limita. Toti suntem gelosi, depinde de noi cum ne manifestam si unde punem punct.
La fel cum au zis si ceilalti, gelozia poate duce la sfarsitul unei relatii.Pentu ca celalalt partener nu mai rezista, se simte sufocant si il deranjeaza lipsa ta de neincredere in el si in relatie. Eu chiar am terminat asa o relatie ca persoana cu care eram credea ca toti barbatii de pe pamant isi doresc sa fie cu mine si eu nu am altceva de facut decat sa il insel, cand eu nici nu ma gandeam la asta, nici nu e genul meu sa fac asa ceva. O relatie care nu este construita pe incredere are cele mai multe sanse sa se termine foarte repede.
Daca esti geloasa de ex pentru ca el mereu glumeste si cu alte fete, spune-i ca te deranjeaza.Nu ii interzice sa nu vorbeasca cu cineva, sau sa iasa in oras pentru ca tu ai vise ca nu stiu ce face. Comunicarea intr-o relatie e iar un lucru de care ar trebui sa ti cont. Doar asa va veti cunoaste mai bine, veti stii ce va deranjeaza, ce va place si cum sa faceti fata problemelor de cuplu.
Ofera-i si o oarecare libertate, toti avem nevoie de asta. Daca iti insala increderea, atunci... e alta poveste.

| Abcfunny a răspuns:

Gelozia dureaza pana cand relatia se distruge

| alexxaz a răspuns:

98%. Extremele trebuie evitate si daca asta nu se poate, trebuie inlaturate.

| Chocolate a răspuns:

Se poate ajunge la despartire, uneori chiar si la crima!straight face

| Ciprian Ionut a răspuns:

A fi gelos este ceva normal, daca nu esti gelos inseamna ca nu iubesti. Gelozia face bine atunci cand este intr-o cantitate mica, dar cand esti gelos/geloasa pe orice inconjoara prietenul/prietena, ca de exemplu pe amicul ei din copilarie sau invers pe amica lui din copilarie, atunci este deranjanta sau chiar distrugatore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pina o distruge si-si vede fiecare de viatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afecteaza foarte mult, din cauza ei multi se despart, se ajunge la crima si totusi ar fi o lume minunata fara ea! Eu va doresc sa nu fiti gelosi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gelozia, nu afecteză relaţia, dar obsesia geloziei duce la despărţire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult crede-ma

| geany_8477 a răspuns:

Enorm de mult...crede.ma...eu sunt geloasa, dar am si motive. singurul remediu in cazul meu e despartirea, dar nu am putere. nu stiu in cazul tau, dar lupta! pup