| zuzolina a întrebat:

Ajuta gelozia intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| BlackEyedGirl a răspuns:

Cum au spus si ceilalti, gelozia puna capat repede relatiei. Daca esti gelos o sa incepi sa iti urmaresti prietenul/prietena sa nu mai ai incredere in el/ea, sa ii interzici sa vorbeasca cu alti baieti/fete si asta e cel mai rau lucru care se poate intampla intr-o relatie.

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tie iti face rau, pe celalalt il sufoca!

| mona a răspuns:

Mai mult strica decat sa ajute

| BonneLess a răspuns:

Nu ajuta, dar nici nu e bine sa nu stie unul de altul cu zilele.

| AlleSss a răspuns:

Heiii!
In unele relatii da, in altele nu. Fiind gelos ii arati ca iti pasa cu adevarat de ea si nu vrei sa o pierzi. Pe de alta parte devine enervant ceva gen:"Iar vorbesti cu ala?"
Dar. Nu se numeste relatie fara putina gelozie.
Bafta!

| Ando1dul a răspuns:

Putin dar o face

| neutrino a răspuns:

Gelozia destrama relatia.

| Vix999 a răspuns:

O ajuta in sensul ca o termina happy

| irrumator30 a răspuns:

Nu. O omoara. E cel mai mare inamic.

Cei mai buni prieteni intr-o relatie sunt comunicarea dintre parteneri si increderea. Gelozia vine din lipsa de comunicare si incredere prea putina in celalalt partener.

| tinasong a răspuns:

Buna! In cele mai multe cazuri gelozia a distrus relati frumose, dar asta nu inceamna ca putina gelozie strica. Sa fi gelos e ceva normal, dar sa nu exagerezi cu asta pentru ca excesul de gelozie va aduce intr-o relatie lipsa de incredere. Bafta! happy

| fazalunga a răspuns:

Gelozia in exces este rea. un raspuns exact nu exista.

| ioanaccc a răspuns:

Depinde. Daca exista gelozie, e clar ca exista si iubire. Dar cand e prea multa gelozie... relatie se raceste.

| iuliabelea a răspuns:

Nu ajuta ea pune capat relatiei.Dar daca tu chiar iubesti fate trebuie sa ai incredere in ea.happy

| laura2013 a răspuns:

Si gelozia este ajutatoare in relatie.pt ca altfel celalalt se va intreba,, da chiar nu-i pasa, nu il/o intereseaza"? acum sa nu exageram.sa degeneram.bafta.un pic nu strica