| blue007eyes a întrebat:

Daca iubesti, cum depasesti gelozia intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| Orannginna a răspuns:

Daca ai incredere in el/ea, nu are cum sa se infiripe gelozia. happy

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Prin luciditate si autocontrol.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pilula magica intr-o relatie este ''increderea '', daca nu exista acest antidot, o iubire romantica se destrama, parerile de rau apar mai tarziu in timp atunci totul e pierdut.

nony
| nony a răspuns:

Gelozia e boala gravá. Se poate trata prin incredere (doza dubla) si sustinerea partenerului de viatáhee hee
Ok, sa lasam gluma.Nu exista dragoste fara gelozie, asta e clar si e stiut de totata lumea.Acum,diferenta este ca sunt 2 gelozii.
1.Gelozia simpaticá--cea carea aduce zambetul pe buzele voastre atunci cand deventi rautacioasi si ¨suspiciosi¨
2.Gelozia bolnavá--cea care poate duce la crime pasionale, sinucideri etc
Totul sta in forta ta de a te mentine echilibrat.Sa stii unde este pragul dintre cele doua gelozii, si intotdeauna sa consideri viata un. joc happy

| zorialbi a răspuns:

Atunci cand iubesti pe cineva trebuie sa ai incredere in el/ea si sa nu-i dai impresia ca ii rapesti libertatea...adica sa nu-l sufoci cu dragostea ta pentru ca nu rezolvi nimic, asa nu faci o persoana sa tina mai mult la tine, ci dimpotriva. intr-o relatie trebuie sa existe un echilibru.

| daii a răspuns:

Pai daca iubesti cu adevarat, inseamna ca ai si incredere in persoana iubita. Iar daca ai incredere, nu trebuie sa fii gelos.Adica.e bine sa fii gelos dar in limita bunului simt, atat cat ea sa simta ca tii la ea.

by daiiwinking

| Altair22 a răspuns:

Gelozia = Ceanura inmuiata in lapte cu miere si un pic de scortzisoara

Unii considera gelozia ca un act de iubire, dar multi o iau prea in serios si fac din tzantzar armasar tot si toate. Cine se impotriveste geloziei, parca s`ar impotrivi cu bombardamentele atomice de la Hiroshima si Nagasaki laughing Cam asa e gelozia... BooM! si totu' ii praf.

Oricum, o persoana geloasa este o persoana ce are putina incredere de sine... saaau poate deloc straight face Din punctu' meu de vedere, daca totusi alegi sa iei tauru de c... coarne laughing, trebuie sa stii sa iti poti incuraja partenerul/a ca nu ar avea niciun motiv sa fie geloas/a, sa aiba incredere in propria sa persoana cat si in celalat. Daca reusesti asta, si ii promiti loialitate, gelozia va latra la copacul nepotrivit big grin

Make LOVE not WAR. \dancing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti gelos pe succesul persoanei iubite. daca o iubesti, trebuie sa fii mandru/mandra ca are asa o cautare. daca sotia mea e frumoasa si eu o iubesc, trebuie sa accept ca o iubesc si altii nu? si de regula, decat unul strain mai degraba, un coleg, un vecin, sau cel mai best friend.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu o las să pună stăpânire pe mine, este foarte rea!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista gelozie daca exista dragoste mediteaza la asta pa.