| 教皇 a întrebat:

Cat de rau poate fi daca am chemat un amic la scoala pentru a il "urechea " pe un baiat care a dat in mine? Mama mi-a oferit un spectacol de nedescris cand a aflat. P. S-sunt fata.--amicul are aceeasi varsta ca si mine.

Răspuns Câştigător
| CenturyChild a răspuns:

In principiu e rau. O data daca te gandsti ca razbunarea nu e buna. Inca o data daca te gandesti ca ai creat un conflict intre doua persoane care nu aveau nimic una cu alta. Si inca o data (si cel mai important daca ar fi dupa mine) pentru ca nu ai facut tu nimic impotriva celui care te-a atacat sau jignit ci ai pus pe altcineva. Ai dat dovada de lasitate. Trebuia sa te gandesti la un mod in care sa rezolvi tu problema, nu neaparat fizic. Sper sa nu te superi pe mine sau sa zici ca sunt "ca mama ta" ci sa prinzi curaj si sa iti rezolvi singura viitoarele conflicte.

Succes!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foarte rau, daca as fi mama ta te-as inchide in casa. Este o infractiune ceea ce ai facut tu, sa provoci o agresiune. La o agresiune nu se raspunde cu alta, fiindca asa se ajunge la nenorociri, asa te trezesti ca doi baieti se injunghie din greseala prin curtea scolii. Nici nu inteleg cum ti-a putut trece prin cap sa faci asa ceva, nu te-ai gandit la urmari, la implicatii?