| coco64 a întrebat:

Cat de sigur este testul de sange pentru depistarea sarcinii? Luna trecuta am facut acest test pentru ca imi intarziase ciclu 5 zile. A cinea zi de intarziere l-am facut si a iesit negativ. Si tot in a cincea zi mi a venit menstruatia.Luna asta imi intarizie ciclu de 8 zile. E posibil fi fost insarcinata? am auzit si de menstruatie peste sarcina. Voi ce credeti? Sunt foarte panicata! Mentinez inca o data, luna trecuta testul de sange pentru sarcina a iesit NEGATIV! Plus ca eu luna trecuta am folosit prezervativ si nu era spart sau ceva!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Testul de sange e foarte sigur, mai sigur ca un test de sarcina, daca tie ti a iesit negativ inseamna ca asa este, totusi fa ti si un test de sarcina, intarzierea menstruatiei poate fi si din alte cauze nu neaparat trebuie sa fie sarcina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai ramas insarcinata. Daca ai facut testul de sange si ti-a iesit negativ..Plus de asta a trecut o luna de atunci si daca erai insarcinata trebuia sa apara niste simtome.Cred ca ai ciclul neregulat si atat.Nu iti vine la o data exacta, ci mai intarzie sau iti vine inainte.Deci, nu te speriahappy