| Sara2 a întrebat:

Cat la% din cupluri au dragoste reciproca? adica ea sa il iubeasca la nebunie sa aiba teama sa nu il piarda sa nu faca nimic fara stirea lui sa nu il insele nici macar cu gandul, si baiatul la fel (aceleasi conditii), sa simta unul pentru celalalt iubirea aceea suprema? exista asa ceva?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca exagerezi cu definitia iubirii supreme. Sa nu faca nimic fara stirea lui/ei? Asta nu e iubire, e obsesie. Uite, eu trauesc de peste 5 ani o iubire impartasita. Nu stiu daca suprema, dar stiu ca el e iubirea vietii mele si ca il iubesc pasional si fidel si il voi iubi pana la sfarsitul zilelor mele. Si mai stiu ca si el simte la fe, pentru mine. Dar avem fiecare viata lui, cariera lui, luam decizii de capul nostru, desigur tinand cont si de celalalt. E asta aproape de ce vroiai sa zici? Fiindca eu cred ca este cel mai aproape de iubirea perfecta pamanteasca.

| Farcas a răspuns:

Exista dar rar. Poate din pacate 20-30%. In zilele noastre, nu prea mai exista dragoste reciproca cu adevarat.Majoritatea se casatoresc din interes sau pur si simplu sa nu ramana singuri o viata intreaga.Desigur ca exista si cupluri care au dragoste reciproca 100% pentru o viata intreaga, si care sunt sigura ca e cel mai frumos si important lucru. happy

| Gabytzza_8830 a răspuns:

Dapz exista iubire reciproca in multe cazuri si in cazurile in care nu exista este cel mai raw lucru

| zapatrilulilu a răspuns:

Uite la mine...asa este suntem de 6 luni impreuna si nu am iesit nici macar la suc cu altcineva si nu am facut nimic fara stirea lui.acum el, nu stiu daca a facut ceva fara stirea mea dar nu cred ca ar fi facut.