| anonim_4396 a întrebat:

Buna/Sall TPU! Ce credeti exista cupluri in care iubirea este reciproca? Adica unul sa nu fie inaintea celuilalt in privinta sentimentelor pentru ca atunci cand se despart unul sa sufere mai mult decat celalalt?

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Iubirea adevarata functioneaza dupa principiul vaselor comunicante!

| raluk27 a răspuns:

Nu. Intr-un cuplu, intotdeauna unul da mai mult. Chiar daca "diferenta" este insesizabila.

| Vix999 a răspuns:

Nu cred asa ceva. Nu exista 2 persoane diferite care sa aiba exact aceleasi senzatii si sentimente in fix aceleasi momente.

| blueheart a răspuns:

Hei! Poate ca exista dar nu in realitate. Intr-o relatie unul va simti mai mult, va darui mai mult si va suferi cel mai mult cand relatia se va sfarsi.Fiecare persoana iubeste in felul ei. Unii iubesc mai mult si daruiesc toata iubirea din sufletul lor, altii simt mai putin.Un romantic intotdeauna se va implica cu tot sufletul in relatia cu persoana iubita.El va suferi cel mai mult dupa o despartire.Dar tot el poate simti mai putin cand nu are langa el ceea ce isi doreste si dorind mai mult de atat nu-si da seama ca persoana cu care este in acel moment sufera pe cat a suferit el in trecut.
De aceea trebuie sa fii pregatit pentru o relatie, una frumoasa in care sa iubesti si nu doar sa te joci de-a iubirea.Pentru ca celalalt va suferi cand tu nu stii cu adevarat ce vrei de la el.

| oompaloompa a răspuns:

Cred ca exista si cupluri de acest gen.
De ce nu?