| anonim_4396 a întrebat:

Cat la suta reprezinta sexul in relatie pentru iubirea celor doi indragostiti?

8 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Cat vor ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cat doresc cele doua persoane, si cum doresc. Nu este o regula.

| NotNamed a răspuns:

Un procent destul de mare

| Paul754880338 a răspuns:

Forte mult, oricat de mult ipocritii inecati in moralitate vor spune ca dragostea platonica este deasupra sexului.

| leolord669 a răspuns:

Pana la urma sexul este tot iubire, acum depinde de persoane

| corbulalbrosu a răspuns:

Activitatea intima/sexuala are o foarte mare insemnatate, atat pentru femei cat si pentru barbati in egala masura si din acest motiv nu trebuie neglijata Pe de alta parte, rolul sexului in cuplu este de necontestat fiindcareprezinta o componenta majora/de baza in orice relatie.
O viata sexuala satisfacatoare este foarte importanta pentru a avea o relatie fericita si o viata pe deplin implinita. Actul sexual intretinut constant intensifica iubirea, mentine starea de armonie in cuplu si apropie sentimental si spiritual partenerii. Starea de bine in relatia de cuplu (casnicie) este strict legata de satisfactia oferita de viata sexuala care reprezinta una din componentele extrem de importante a armoniei in fiecarecuplu. In principiu, sexul devine din ce în ce mai important intr-o relatie pe masura ce relatia inainteaza in timp, principalul motiv fiind nivelul de conexiune cat mai stransa mentinuta intre cei 2 parteneri. Multa sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de varsta, religie, intelegere intre partneri.
Sexul pentru cineva religios care vrea sa ramana asa pana la nunta, reprezinta zero la suta.
Pentru cei care sunt prea micuti de varsta, iarasi reprezinta zero la suta.
Pentru adolescenti hotarati sa faca sex, probabil ca este 90% sex si 10% dragoste sau atractie, mai ales din partea baiatului, care la 17-20 ani nu are de gand sa se insoare, dar moare sa faca sex cu oricine ii pica in mana.
Intre cuplurile casatorie, sexul ramane o parte minora, fiindca primeaza copii, serviciul, relatiile interumane samd.