| keytleen a întrebat:

Cat la suta conteza sexul intr-o relatie?

22 răspunsuri:
| lostcontrol12 a răspuns:

Intr-o relatie ca a mea de exemplu..nu exista procentaje..toate sunt pe aceeasi treapta :iubirea, sexul, increderea. absolut totul. Acord atentie si pun tot ce am eu mai bun de oferit in fiecare dintre aceste aspecte.

| Purec a răspuns:

Pai depinde de relatie. La inceputul relatiei trebuie sa iti cunosti aprtenerul, sa ajungi sa ai incredere in el si sa il iubesti. Dupa ce treci de toate astea, sexul este indispensabil. Nu o sa poti sa ai o relatie fericita fara sex. Deci depinzand de stadiul in care se afla relatia, procentul de importanta al sexului pleaca de la 0% la inceputul relatiei si ajunge pana la 100% cand relatia deja este una serioasa.

| Roo a răspuns:

Nu e normal ca sexul sa conteze intr-o relatie? daca 2 persoane nu sunt compatibile in pat si au o relatie, mai devreme sau mai tarziu 1 din parteneri insealahappy

| WhatMeanLove a răspuns:

10% Sex
90% Iubire
Nu iubire, nu relatie.

| Coco2730 a răspuns:

Depinde de relatie. In unele conteaza 100%, in altele nu are nicio importanta. Acum, pentru relatia pe care o am, sexul inseamna cam 70%.

| elisarktis a răspuns:

Din punctul meu cam 5%....sunt lucruri mai importante,nu are loc sa conteze mai mult de ex:incredere,iubire,sinceritate,respect, intelegere, pace, compatibilitatea, etc.pur si simplu nu mai e loc straight face

| oliviaaa a răspuns:

nu stiu dar pentru mine 2 %

| Ionutzzzuuuu a răspuns:

E naspa de voi, imi pare rau! Cum iubirea nu se poate masura in nici un fel ' pentru-ca nu sti care e minimul iubiri si nici maximul' asa nici chestia asta.Sunt alti care se gandesc numao la sex intr-o relatie (copii astia care sunt disperati), si sunt alti care sexul ramane pe ultimul loc (persoane care stie sa iubeasca si care sunt mai mare de ani si au trecut prin mai multe relati sexuale si relati fara sex) pun pariu ca astia care o ard cu procente nau mai mult de 16 ani si daca au inseamna ca sunt virgini/e.Deci astia care il masoara sunt niste disperati.

| cristi_3894 a răspuns:

90% daca nu merge bine si 10% daca merge bine.

| eatpraylove a răspuns:

Macar 50%, daca vrei sa te convingi uita-te la sex & the city, oricat spunem ca sexul nu conteaza, conteaza foarte mult, uita-te si ai sa intelegi

| GeosBIOS a răspuns:

E naspa daca am ajuns si pe asta sa-l masuram in procente.

| milan9 a răspuns:

E vai de acea căsătorie în care sexul contează mai mult decât iubirea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori,poate fi chiar motorul functionarii acelei relatii.Depinde numai de parteneri.Mult noroc.

| Mozurov a răspuns:

As zice 35% cel putin.

| Andraaaaaa14 a răspuns:

100%. După părerea mea sexul contează foarte mult într-o relaţie.

| ℓDℓ a răspuns:

Eu zic ca conteaza cam 45%, e parerea mea fiecare cu parerea lui.
Nu pot sa zic ca nu conteaza deloc, pentru ca as minti.
Imi iubesc partenerul si tot ce fac cu el.Nu mi-e rusine sa recunosc....asta pentru ca e singurul din viata mea!
eh, dupa cum ti-am zis...
45%
:*

| Albertooo a răspuns:

Depinde de persoane, asta nu se poate masura in procentewinking funda?

| Pussyyy a răspuns:

Cam 60% pentru e mai mult o placere decit adevarata iubire catre persoana...

| VDS a răspuns:

25%

| Cata2017 a răspuns:

Intr-o relatie sexul conteaza 80% si 20% la suta e iubire.
Funda?

| Mojitoo a răspuns:

Intr-o relatie cel mai mult conteaza increderea. fara incredere nu faci nimic. apoi iubirea..si dupa sexu`.

| Caus_Styvan_1992 a răspuns:

Sa o zic asa mai pe de-a dreptul cu cit fata e mai in virsta sa zicem 18-25 de ani ar conta 80 de %insa daca fata are mai putin de 18 undeva la 15%