| Cristian2222222222 a întrebat:

Cat la suta conteaza sexul in relatie?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Asta depinde de parteneri, nu poți estima cu exactitate.

14 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de cuplu si de libidourile partenerilor dar ce conteaza mai mult este compatibilitatea partenerilor in acest sens deci ar trebui sa te uit la cat conteaza sexul pentru fiecare partener nu cat conteaza per total in relatie.

Daca vrei sa faci o medie inte parteneri si pentru unul din ei e 90% iar pentru celalalt e 10%, media va fi la 50 deci o sa zici ca e important dar nu prea cand de fapt pentru unul dintre ei este extrem de important.

suntserios
| suntserios a răspuns:

33.745(6)%

| RAY a răspuns:

Baza este sinceritatea, intelegerea, sexul cimenteaza o relatie

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca dorinta sexuala se manifesta extrem de diferit de la o persoana la alta, indiferent de sex, se poate afirma ca si activitatea sexuala poate sa ''conteze'' intr-o proportie cuprinsa intre 0 - 100% big grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de relatie.
Nu toti oamenii au nevoie de aceleasi lucruri. Unii pun accent pe comunicare, familie, altii pe mancare, altele pe situatia materiala si distractie.

| Frank51 a răspuns:

Pentru mine 100%.

| Sofer a răspuns:

Conteaza foarte mult.

| SG1995 a răspuns:

50% mai ales dacă ești tânăr.

| alina2k18 a răspuns:

Dupa 70 ani nu mai conteaza asa mult laughing)

| HadesSs a răspuns:

1000% laughing

| Jay1 a răspuns:

Satisfacţia sexuală reprezintă sfârşitul dorinţei-99.9 %!
Sexul în relație este important, deoarece ne face o persoană mai fericită și ne ajută să facem față stresului și dificultăților inevitabile în viața noastră. Și ce este cel mai bun dintre toate, sexul bun afectează ambele părți: dacă este plăcut pentru tine, la fel și partenerul tău.

| Allina19 a răspuns:

30 % restul sunt sentimentele

| FeelTheRain a răspuns:

Contează mult. Sexul este "condimentul special" intr-o relatie.

| EllyB a răspuns:

Pe o scara de la 1 la 10 pentru mine sexul se clasează pe locul 8, cei 2 la suta atribuiți griji fata de persoana cu care stau si comunicarii.