| Violente a întrebat:

Cat poate intarzia o menstruatie? Am avut contact protejat cu prietena mea pe 31 oct si pe 3 noiembrie ar fi trebuit sa-i vina dar nu i-a venit si nici in perioada fertila nu era iar prezervativul nu s-a rupt. O doare burta simte agitatie si sanii s-au umflat si o dor dar menstruatia nu apare. Ce sa fie oare? Acum vreo saptamana s-a spalat cu apa rece doua zile deoarece a avut problema pe scara. Astazi a fost a patra sau a cincea zi de intarziere. Apa rece ar fi putut afecta menstruatia? Mentionez ca dupa cele doua zile de spalat cu apa rece a treia zi a avut o puternica durere jos, plangea. Sa fie vreo sarcina?

3 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Difera de la organism la organism.Nu e vorba de sarcina, din cauza ca s-a spalat cu apa rece 2 zile a racit, iar din cauza asta ii intarzie menstruatia. Trebuia sa isi incalzeasca apa, deoarece nu e de glumit cu o astfel de raceala.

| OnuOnulică a răspuns:

Poate dura si o saptamana depinde de femeie.

| Ankutzaaa a răspuns:

Menstruatia intarzie si din cauza stresului, schimbarilor de vreme, dar si din cauza racelii. Si mie mi se mai intampla.Cu siguranta a racit din cauza ca s-a spalat cu apa rece. Ai grija de ea, deoarece cu asta nu e de glumit.
Bafta! :*