| Violente a întrebat:

Cat poate intarzia o menstruatie? Am avut contact protejat cu prietena mea pe 31 oct si pe 3 noiembrie ar fi trebuit sa-i vina dar nu i-a venit si nici in perioada fertila nu era iar prezervativul nu s-a rupt. O doare burta simte agitatie si sanii s-au umflat si o dor dar menstruatia nu apare plus ca este foarte obosita si ar dormi intr-una asta fiind primul simptom de sarcina. Ce sa fie oare? Acum vreo saptamana s-a spalat cu apa rece doua zile deoarece a avut problema pe scara. Astazi a fost a cincea zi de intarziere. Apa rece ar fi putut afecta menstruatia? Mentionez ca dupa cele doua zile de spalat cu apa rece a treia zi a avut o puternica durere jos, plangea. Sa fie vreo sarcina chiar daca prezervativul nu s-a rupt si nu am ejaculat in el?

4 răspunsuri:
| Ali_Alexandra_1998 a răspuns:

Daca spui ca a fost protejat, nu ar trebui sa ramana insarcinara..doar daca ti-ai cumparat pezervativ la 5 bani si era spart! menstruatia de obicei ii vine regulat? daca da ..trebuie sa va puneti un semn de intrebare si daca e sa fie insarcinara ar trebui sa aiba acele simptome dupa cateva saptamani.cel mai bine e sa isi faca un test de sarcina dupa 15 zile

| Violente explică (pentru Ali_Alexandra_1998):

Pai tocmai că ea are simptomele astea de la 3 zile după contact laughing

| StonemAlly a răspuns (pentru Violente):

Deci nu sunt simptome ale sarcinii. poate a racit putin si de aceea ii intarzie. ti-am mai zis ca simptomele sarcinii apar mai tarziuwinking

| Violente explică (pentru StonemAlly):

Da, s-a rezolvat te pup.