| ALEXANDRUpodwq a întrebat:

Cat poate trai sperma in apa rece?!

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Infinit

| Violleta2022 a răspuns:

Poate te referi al spermatozoizii din sperma... care nu traiesc in afara vaginului sau penisului, iar la contactul cu apa sau aerul, mor.

| dullcat a răspuns:

Sperma are mediul propice pentru a trai doar in vagin, timp de 3-5 zile.Considerand ca temperatura medie a corpului uman e de 36-37 de grade, tu ce crezi? Cat poate trai in apa rece?

| ALEXANDRUpodwq explică (pentru dullcat):

1 o ora 2?

| dullcat a răspuns (pentru ALEXANDRUpodwq):

Nu.Cateva minute maxim.

| FindMyName a răspuns:

Aceștia mor la contactul cu aerul sau apa. Câteva minute dacă rezistă sau nici atât

| dullcat a răspuns (pentru FindMyName):

Nu mor la contactul cu aerul sau apa, adica in secunda doi de la contact, ci mor cand se usuca de tot lichidul seminal.

| ReluCruciatul a răspuns:

In temperaturi foarte scazute oamenii ingheata si trupul lor ramane intact. Uita-te la reperele umane de pe everest. Spermatozoizii sunt jumate de oameni deci aceiasi situatie