| StaRmAgiC a întrebat:

Poate va parea penibil ce spun si intreb dar risc.Am 20 de ani si inca sunt virgina dar nu-mi mai place sa fiu asa.Stiu ca multi imi spun bv-o si chestii.
Dar multi imi spun ca pierd ce e mai frumos in tinere si totusi sunt destul de mare. Faza urmatoare e ca pana acum nu am dat de nici un baiat cu care sa am o relatie serioasa.Am avut o relatie de o luna fiind ultima de acum 5 zile care tot facea presiunii asupra mea fiind sa intretinem relati sexuale.
I-am zis sa astepte dar tipul parea nerabdator si nu m-ai ma cautat, azi spunea ca doar vroia sa se culce cu mine si apoi sa ma lase balta fiindca el e sincer si nu e chiar asa cuminte cu toate ca la inceput ar fi vrut o relatie serioasa cu mine si parea cu adevarat sa ma placa, se razgandise din cauza faptului ca sunt virgina, nu il lasam sa ma atinga si ca ar fi avut de asteptat dupa mine nujh cat timp. tipul fiind mai nerabdator.
As vrea sa fie el primul si stiu ca e un baiat bun nu vreau sa il las sa astepte dar mi-e sa nu dau gres si sa ma lase balta dupa prima noapte.
Voi credeti ca ar fi corect ce fac! Care e parerea voastra?

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu e nici pe departe o chestie de mândrie să fii virgină la 20 de ani. Realist vorbind, la orice epocă te-ai raporta, este puţin bizar.
Pe de altă parte, nu e nici ceva rău, groaznic.
Totuşi, având în vedere că ţie nu-ţi convine starea de fapt, e de rău pentru că este factor ce contribuie la o stimă de sine scăzută.
Ţi-aş spune că e ok atâta vreme cât ţie îţi convine dar văd din spusele tale că nu-ţi convine nici pe departe.
În altă ordine de idei, având în vedere că n-ai avut prilejul unei relaţii cât de cât decente, nu e chiar un capăt de ţară.
Totuşi, chiar dacă per ansamblu este un fustangiu fără sentimente, acest ultim băiat de care ne povesteşti avea parţial dreptate. Şi anume: Tu cam cât timp ai vrea să stea cineva după tine? Că-ţi spun ceva: Dacă te gândeşti la perioade mai lungi de 4-5 luni, apoi n-o să-ţi stea NIMENI pentru că tu având 20 de ani, după tine dacă e să umble cineva, umblă cei care au de asemenea minim 20 de ani şi nimeni din categoria 20+ nu are atâta răbdare. Şi, sincer, la drept vorbind, de ce-ar avea?
Nu contează ce cred eu. E corect ce faci tu atâta vreme cât ŢIE ţi se pare corect. Dacă tu-ţi doreşti o aventură doar ca să scapi de virginitate şi-ţi convine asta, atunci E corect. Dacă nu, atunci nu e corect.
Ce pot să te sfătuiesc este ca în viitorul apropiat să eviţi atitudinile de tip divă (adică să crezi că virginitatea ta reprezintă mai mult decât o stare fizică ce se va termina la un moment dat) şi să fii mai deschisă şi mai doritoare în atitudine.
Numai bine.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din pacate, nimeni nu iti poate oferi nici o garantie ca o sa fie bine, mai ales dupa! Pentru ca sunt foarte multi factori care concura la asta, dintr care tu esti doar jumatate din ecuatie, intelegi?! Dar, totusi, daca ai sansa sa dai de un tip care sa tina foarte mult la tine, sa stie s-o faca, sa fie si putin orgolios, cu componenta pedagogica pozitiva ( sa si stie ce si cum sa te invete!) si ai putea avea noroc!
Tu citeste, afla si practica Petting-ul inainte, ca si corpul sa iti fie familiarizat cu senzatiile, nu sa treci brusc dintr-o stare de "sigilata" in lumea reala si sa risti un soc, daca vei vedea ce mare e diferenta intre ce ai crezut si ce ai simtit!
Oricat ti s-ar povesti, fiecare fata simte altceva, in functie de multe.
Nu uita de igiena, atmosfera, sampanie, lumanari si prezervativ!

Success!

| lplostonyou a răspuns:

Te ajut eu happy

| cristi202 a răspuns:

Si ce daca la 20 de ani esti virgina? E ceva anormal asta? Eu nu cred. Oricind, tu poti fi ca celelalte fete care nu mai sunt, insa ele ca tine nu vor mai fi niciodata. E frumos ca vrei sa te pastrezi pentru iubirea adevarata. Cit despre acel baiat, fii sigura ca un om nu se schimba peste noapte, el o va face cu tine, si apoi va alerga la alta, lasindu-ti in inima parerea de rau ca ai stat pina la virsta asta si te-ai daruit cui nu trebuie. Asteapta! Cinva va veni si iubirea vietii tale, si vei vedea cit de frumos va fi. Nu te grabi, de ce sa iti para rau mai tirziu?

| Alex a răspuns:

Urmatorul baiat! Sunt multi baieti pe lumeas asta. Sunt sigur ca o sa gasesti un baiat potrivit. Cu virginitatea, nu-i rusine sa ramai virgina pana la casatorie. Fiecare cu principiul lui in viata.
http://en.wikipedia.org/wiki/Virginity

| GuessWho_8607 a răspuns:

In primul rand o sa ai destul timp pentru asta. In al 2-lea rand, daca el ti-a zis in fata ca vroia doar sa se culce cu tine, e cam nesimtit, nu? Normal ca daca tu il placi, o sa-i iei apararea, dar daca un baiat iti spune asa ceva, nu-i prea pasa de tine.
ps: sunt baiat. (poate mai sunt si exceptii, dar...)
Si in al 3-lea rand, nu ai cu ce sa dai gres. El stie ca esti virgina. Parerea mea e ca o fata virgina nu are ce sa dea gres...(parerea mea), pe cand un baiat virgin poate avea nelinistea de a da gres prima oara. Oricum, bafta!

| DeeDee a răspuns:

O sa te lase dupa prima noapte, orice s-ar intampla. Mie mi-e clar ca asta alearga dupa fuste. Sa nu-ti fie rusine ca esti virgina la 20 de ani. Cauta un baiat care sa te merite, macar sa te respecte daca nu te iubeste la nebunie. Un baiat dispus sa fie atent cu tine si sa te astepte cateva luni e mult mai ok.

Răspuns utilizator avertizat
| Mairead a răspuns:

Draga mea eu la 21 de ani mi+am inceput viata sexuala.Si sa stii ca m+am simtit mandra de faptul asta.Normal ca vrea o aventura de scurta durata.Asa ca ai grija