| liviu34 a întrebat:

Cat trebuie sa tina un preludiu si cum se face preludiul.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cat trebuie sa tina un preludiu?
Pana cand fata pe care o ai in brate ajunge sa-ti ceara singura sa inaintezi,prin gesturi,prin vorba,prin mimica!
CUM se face?
Daca intrebi o suta de femei,vei primi o suta de raspunsuri si nu vei stii ce sa faci mai intai!
Asa ca,fa ceea ce simti,mangaie, saruta, imbratiseaza fara graba(!), dupa dorinta, tandretea si generozitatea pe care le simti tu personal!
E singurul indiciu corect!

| alin334 a răspuns:

Depinde de persoana, trebuie sa o cunoști sa stii ce i place... Fiecare persoana e diferită deci nu e un standard

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu. Cat mai mult posibil happy, cu sotia am preludii si de 5 - 10 minute, si de 2 - 3 ore. Dar asta depinde de starea de excitatie a partenerei.
Acum preludiul difera de la o persoana la alta. Uzual mangaieri si saruturi, insa fiecare femeie e excitata de lucruri diferite. Unele cand sunt apreciate, altele cand le vorbesti murdar, altele cand se simt dominate, altele cand domina partenerul, unele prefera oralul, pe altele le dezgusta ideea. Conteaza doar ce va place la amandoi, ca normalitatea e o notiune foarte relativa.
Spor.