| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat este normal sa tina un act sexual? (fara preludiu)

Răspuns Câştigător
| cami_6226 a răspuns:

Depinde de situatie, daca ai un partener nou, tine mai mult, dar daca aveti vechime, cel mult 20min

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza foarte mult durata. In plus, ea poate fi diferita de la un act la altul. Normalitatea se inscrie undeva intre 5 minute si o ora, cu o medie de 15-20 de minute. In principiu, un act sexual se incheie cu orgasmul barbatului si acesta ar trebui sa apara dupa orgasmul femeii (eventual in acelasi timp la cuplurile cu ceva istoric in spate).
O femeie nu va considera satisfacator un at sexual de o ora daca nu are orgasm, ba chiar o prelungire prea mare a actului sexual dupa orgasmul femeii poate fi dureroasa.

assiris
| assiris a răspuns:

Depinde de multe...

tundenana
| tundenana a răspuns:

Nu cred ca e legat de timp... e legat de placerea voastra... dar in mod normal ar trebui sa tina pana amandoi ajung la orgasm asa ar fi bine nu? intrebarea asta se poate interpreta si altfel...

| Mo a răspuns:

Intre 1 minut si 15 minutelaughing

carla
| carla a răspuns:

Depinde de actul sexual. Dar eu ma intreb..cat de placut este pentru o femeie sa faca dragoste fara preludiu. Nu prea merge.

| NoName_9903 a răspuns:

Coehlo spune 11 minute :-)

| jolie_3446 a răspuns:

Cred ca mai mult de 20-30 minute nu se poate. Depinde mult si daca este folosit prezervativul lubrifiant etc. La folosirea prezervativului este mai atenuata placerea pentru ambii parteneri, lubrifierea este mai slaba si femeia poate ajunge sa se irite. Daca se foloseste lubrifiant, poate fi mai ok. Dar sincer, durata nu conteaza foarte mult. Mai bine putin si bine decat mult si deranjant. Avand in vedere ca barbatii ajung la orgasm inainte, ei pot controla prin exercitiu durata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2 minute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3 minute cu dus cu tot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

15 minute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un Act Sexual Fara Preludiu La O Femeie Ieste Ca Si Vinatoru Fara Pusca Femeia Nu Ieste Total Satisfacuta Mecanic Ieu Zic Ca Nu Prea Merge