| Florin12345678910 a întrebat:

Cate iubite are un baiat pana se casatoreste? Dar o fata?
E normal sa ai decat o singura iubita toata viata, care ami apoi sa iti devina si sotie?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Paradoxul,ironia vieti moderne consta in faptul ca vrem sa curvarim in tinrete iar apoi la 30 de ani ne miram ca de ce nu gasim ceva serios,experienta unei parti din viata se imprima asupra viitorului unui individ,daca x va curvi, el cam va curvi toata viata lui, sau cand va avea ocazia, de asta eu numesc un paradox,o ironie,este greu de spus ce sa faci, pe o parte omul nu este monogam dar nici curvia nu este chiar buna,nimeni nu iti poate garanta ca daca crezi intr o fata nu te va insela,nimeni e doar un act de credinta, ca credinta in dumnezeu, iubirea este un act de credinta, simti ceva in creierasul tau atat, nu poti stii daca te iubeste cu adevarat sau nu te minte, studiile spun ca daca o virgina si un virgin stau impreuna vor petrece mai mult timp impreuna ca un cuplu experimentat in materie de sex

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"iubirea este un act de credinta, simti ceva in creierasul tau atat, nu poti stii daca te iubeste cu adevarat sau nu te minte"
Fi sincer cu tine, Doar un om imatur( un copil care se indragosteste cu belind ochii)iubeste cu placerile din "creieras" sau 0 experienta in relatii.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule nu poti stii cine te iubeste sau nu, nu poti stii nici 20 de ani de relatie

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ba da poti, pentru ca esti mai atent la limbajul non-verbal, tonul vocii, si ce ascunde sub masca.
La ce zici tu e ca si cum ai umbla cu ochii inchisi prin viata.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ca tu poti, esti deosebit

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de baiat!
Unul poate avea 1 singura iubita cu care se si casatoreste, altul mai indraznet, poate avea doua sau chiar mai multe.
Bineinteles ca este foarte nromals a ai doar 1 singura iubita toata viata, cu care sa te casatoresti si sa imbatranesti alaturi de ea. Asta ar fi idealul, dar nah, fiecare incercm sa ne gasim jumatatea perfecta pentru noi si doar foarte putini sunt norocosi sa o gaseasca din prima.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista si posibilitate chiar daca este mai rar intalnita ca un baiat si o fata (ambii foarte cuminti) sa se indragosteasca din prima clipa si sa ramana impreuna sunb forma unui cuplu stabil/familii pe toata durata vietii lor. Insa majoritatea baietilor au relatii multiple mai mult sau mai putin serioase in toti anii de dinainte de a se casaatori. Aceasta stare, situatia exista si in cazul fetelor, dar ele de obicei au un numar mult mai mic de parteneri comparativ cu baietii. Nimeni nu are dreptul sa aprecieze si sa catalogheze sau sa ''stabileasca'' ca este normala sau anormala unul sau altul dintre comportamentele amintite. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu poți preciza așa ceva.
Sunt și cazuri în care două persoane se cunosc și rămân împreună toată viața.
Sau, sunt persoane care profită la maxim de tinerețe, cunosc persoane noi, se distrează și după câțiva ani se gândesc să își formeze o familie.

| SG1995 a răspuns:

Eh depinde, nu există vreo reteță, la fel cum în viață sunt reală unele relații țin până la bătrânețe, altele sfârșesc cu un divorț. În medie o persoană are primele relații în jurul vârstei de 15 ani, și se căsătorește în jur de 25 de ani.
Eh până acolo media e de 5 sau 6 relații mai mult sau mai puțin lungi, dar nici după căsătorie, nu poți avea certitudinea că vei cu aceea persoană "până moartea vă va despărți", de obicei, îi desparte un divorț.

| Plato a răspuns:

Normal ca e normal sa ai un singur partener, de ce ar fi altcumva?
Cred ca e greu sa raspunzi primei intrebari, cum ai putea sa stii? Poate exista ceva statistici, dar tot n-au valoare, ca n-au intrebat 3 miliarde de barbati.
E normal sa ai DOAR o singura iubita toata viata.
E normal sa nu ai DECAT o singura iubita toata viata.
winking

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu ai avut o singura partenera?

| danaieladaniela a răspuns:

Da este normal sa ai numa decat o iubita ...este iubirea vietii

| Berede a răspuns:

Buna. Depinde de fiecare persoana. Sunt persoane care nu isi gasesc persoana potrivita si astfel au mai multe relatii, ori inca nu o cauta si prefera sa incerce mereu alt ceva, fie sunt persoane care isi gasesc persoana potrivita si raman cu ea. Iti pot da 2 exemple: cunosc un cuplu ce s-au casatorit acum 3 ani si se cunosc din clasa I, la inceput vorbeau si pe parcurs au evoluat lucrurile sau eu, am o relatie de 7 ani si 10 luni cu aceeasi persoana, de la 14 ani si acum suntem logoditi. Stiu multe exemple, depinde de fiecare persoana. Zi buna!