| Emma a întrebat:

Cate kg ar trebui sa aiba o fata de 14 anibig grin?

Răspuns Câştigător
| BellsC a răspuns:

Cam vreo 50...conteaza si inaltimeawinking

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Greutatea este raportată la înălţimea individului.
Până la 30 de ani cu 10 mai puţin decât înălţimea şi după 30 de ani egală cu ea.
Ex: la 160 cm 50 kilograme/până în 30 de ani, 60 kilograme după 30 de ani.
Pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde ce înălţime are. În jur de 50. Dar se face un raport cu înălţimea, dacă nu ai spus-o e cam greu! Baftă!

| Marynna a răspuns:

Depinde ce inaltime si ce conformatie ai. poti avea oase mai grele, deci automat la cantar vei cantari mai mult, greutatea nu reflecta neaparat daca arati bine sau nu. Poti avea de ex 60kg si sa arati de 55

| Dan a răspuns:

Depinde de H, exmp: H=1. 70m, G=70kg

| bOse a răspuns:

Kg = neuroni

| aangelia a răspuns:

Eu am 1. 70 si am 53 kg. si am 14 ani big grin

| Puxy:X a răspuns:

Depinde de inaltime daca esti mai scunda :

1. 50 -1. 55 cam 46`48 kg
1. 60-1. 66 cam 50`55 kg

Eu am aproape 15 ani si am 1. 66 si am 55 de kg :*

Răspuns utilizator avertizat
| L•o•L•L•y•P.o.o.p.s a răspuns:

Depinde de inaltime.Am o prietena care avea 1. 69 si 59 de kg. Depinde daca ai in jur de 1. 60 ar trebui sa ai in jur de 50. Daca ai in jur de 1. 50 vreo 40-45. Funditabatting eyelashes? pls.

| Tomy_3330 a răspuns:

Eu am 160 cm si 55 kg...nu sunt grasa pentru ca asa e felul meu.Am oasele cam marilaughinglaughinglaughinglaughing

| anca_1934 a răspuns:

De regula trebuie sa maxim-10kgdin inaltime
ex:1. 70... 70-10=60 kg maxim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greutatea depinde de inaltime, iar cum la 14 ani o fata nu poate avea o anumita inaltime, ca de altfel la orice varsta, nu poate avea nici o greutate anume. Cred ca stiu ce vrei sa afli. Poate asta te ajuta. http://www.bodymassage.ro/massindex.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In partea stanga iti alegi inaltimea si greutatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si selecteaza Metric.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 1. 66 care kg ar trebui sa am?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| Aneta_Frunza_1967 a răspuns:

Depinde de inaltime, in jur de 50 kg