| Arrow1997 a întrebat:

Cate luni trebuie sa ai cu iubita ta ca sa incepi o relatie sexuala? dau funda

15 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

După căsătorie, ce este înaintea căsătoriei se numește curvie!

Răspuns utilizator avertizat
| pink07 a răspuns:

Nu exist o regula. Aici este vorba de ce simtit tu. Si evident nu poti iubi o persoana dupa o zi saptamana sau chiar luna. Trebuie sa astepti sa vezi ce intentii are si daca iti arata ca tine si ea la tine. Ai mare grija o relatie sexuala adevarata implica si sentimente adevarate pentru ca atunci te simti cu adevarat implinit/a. Succes si sa nu dezamagesti pe nimeni.

| 愛日本 a răspuns:

Nu exista niciun ''tebuie''
O incepi cand sunteti pregatiti, cand stiti totul despre asa ceva

| corbulalbrosu a răspuns:

Inceperea activitatii sexuale nu se face in functie de numarul de luni de prietenie.Activitatea o poti incepe din prima zi in cazul dragostei la prima vedere sau dupa foarte multa vreme in cazul in care cei doi sunt minori si sunt constienti ca trebuie sa aiba o anumita varsta adecvata. Inceperii unei vieti sexuale in deplina siguranta depinde de dezvoltarea fizica, psihica dar mai ales mentala.Deci trage tu concluzia daca indeplinesti aceste cerinte.

| LoveSleep a răspuns:

69 fix.

| SkyPilot a răspuns:

In primul rand ar trebui ca fata sa aiba 17-18 ani. Daca isi incepe viata sexuala mai devreme, apar in organismul ei schimbari nu tocmai pozitive daca ma pot exprima asa.
Apoi ea ar trebui sa fie pregatita pentru a o face cu tine.
Nu exista o formula.

| ywar a răspuns:

Si tu crezi ca exista o reteta? E fix paf, ceea ce crezi tu! Daca nu exista ceva intre voi e gimnastica! E buna si aceea, face bine la cord. La 16-17 ani cat aveti voi nu conteaza decat numarul. Voi va formati o experienta acum.

| frostxtq a răspuns:

Nu este un tipar anume dupa care iti incepi vata sexuala. Depinde de varsta amandurora, de calitatea relatiei, daca fata e pregatita sau nu, daca doreste sa se culce cu tine sau nu.
Tu crezi ca se calculeaza un anumit numar de luni si apoi se face sex la data respectiva? pff

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandr a răspuns:

Nu exista un numar de luni... poti sa incepi sa faci sex de la 16 ani, dar trebuie sa vrea si ea sa o faca!

| vioricavio a răspuns:

Nu scrie nici unde si nu exista o lege care sa spuna dupa cata vreme trebuie sau nu sa incepi viata sexuala cu partenerul sau partenera.

| fqwaf a răspuns:

Nu conteaza cate luni, daca simtiti ca e momentul. Unii fac in prima luna. Ideea este sa aveti peste 18 ani

| FlorinMarius123 a răspuns:

Cand vrea ea dar si tu. nu exista termen!

| Alexandrap17 a răspuns:

Dupa parerea mea nu conteaza chestia asta, de cat timp sunteti impreuna. Conteaza ca voi sa va intelegeti din toate punctele de vedere, sa existe intre voi o iubire adevarata, cum s-ar spune. Sau mai bine zis, sincera. Si normal ca trebuie sa ii conferi fetei incredere, sa nu creada ca dupa asta o vei parasi. Asa ca daca e si ea de acord, puteti incepe. Dar aveti grija si protejati-va!
Bafta!