| angelinthedark a întrebat:

Credeti ca dupa 4 luni de relatie e prea devreme sa iti incepi viata sexuala? Ca eu am facut-o cu prietenul, fiind virgina, dupa 4 luni de relatie, il iubesc foarte mult dar nu stiu, oare e devreme sau nu? Voi dupa cat timp a-ti inceput viata sexuala, dupa cat timp de la inceprea relatiei?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde ce vrei de la relatie. E evident ca in 4 luni de relatie nu au aparut sentimente profunde, ci doar o indragosteala superficiala. Asadar sexul este, pentru ambele parti, doar distractie, nu impartasirea si implinirea iubirii. Dar nu e nimic rau in asta, pana la urma, atata timp cat amandoi intelegeti aceasta realitate si o acceptati, totul e ok. Indragosteala asta se poate transforma in timp in dragoste sau nu. Important e sa nu ai astepatari amri de la o relatie in care ai grabit lucrurile atat de mult. Adica sa nu o consideri o mare iubire deocamdata. Doar o relatie in care exista ceva schite de sentimente si placere sexuala reciproca.

13 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

După un an... dar nu înţeleg la ce îţi mai foloseşte răspunsul meu.Ai făcut-o, ai făcut-o! Ce sens mai are smulgerea părului din cap şi despicarea lui în patru? Era bine dacă analizai problema înainte de a face pasul, acum e tardiv.Nu cred că există oricum o durată minimă pe care trebuie s-o respecţi, fiecare face cum simte şi cum crede. Avem cu toţii personalităţi diferite, eu sunt genul prudent, alţii sunt poate mai impetuoşi, mai impulsivi.Principalul e s-o faci din dragoste, nu din curiozitate, din milă, din plictiseală ori alte motive prosteşti...

| Vizitiul a răspuns:

Fapta-i consumata, nu stiu pentru ce mai ai nevoie de rapunsuri. E la moda sa faci sex, nu vad ceva iesit din comun.

| yanny`s a răspuns:

Noi am facut 6 luni si ceva si inca nu am facut-o si nu am de gand. daca tu te`ai simtit pregatita foarte bine, tu stii ce e mai bine pentru tine.

| Mihaelutsaa a răspuns:

Dya4you, ai dreptate intr-un fel.
si parintii mei au pretentia de la mine ca atuncicand ma voi marita sa fiu virgina daca nu se poate a spus ca macar pan' la 18 ani :d
si eu am ambitia sa stau :d. Nu cred ca un baiat te iubeste atat de mult incat sa merite asta, bine ca daca e o relatie care se bazeaza pe incredere, el vorbeste deschis cu tine.
ma rog
si eu sunt cu baiat ne 5 luni de zile, le-am facut astazi.:d si in aceste 5 luni mi-a facut par alb in cap intrebandu-ma "noi cand o facem? " dar i-am spus ca nu o pot face, nu vreau, NU! si gata, mergem mai departe.
:d
cred ca te-am plictisit :d

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Tu cred ca suferi cu mansardalaughing) ne-ai terorizat psihic time out revino`ti

| Căpșuuu a răspuns:

Da cati ani ai draguta? eu stiu ca o fata simtita si serioasa intretine astfel de relatii dupa ce se casatoreste. daca intre timp de desparti de actualul si te mariti cu altul care te vrea virgina si nu stie ce ai fc cu celaslalt... ce se va intampla? paritnii tai tiau dat voie sa faci? scuze pentru raspuns dar eu asa am fost edukta

| raisa1993maria a răspuns:

Eu sunt cu iubitul meu de 2 ani si 8 luni impreuna, am 17 ani el are 21... abia dupa ce a trecut 1 an si 4 luni am ajuns si la pasul ala, eu avnd atunci 15 ani si 8 luni. cam asa ceva dar nu am fost pregatita, chiar daca simti ca il iubesti din tot sufletul, daca si el te iubeste eu zic ca mai asteapta putin, acum depinde si ce varsta ai, dar uneori ai doar impreseia ca esti pregatita pentru asta, am regretat la inceput, acum e altceva deja avem apropae 3 ani impreuna, sper ca te-am putut ajuta

| aallexxannddrra a răspuns:

Pai nu stiu ce sa-ti spun, dar eu am stat 10 luni cu un baiat si n-am facut-o. Sincer iubirea nu consta in sex... dar daca te simti pregatita. fa-o laughing dar stii cum se spune : totul e permis in dragoste si in razboi big grin daca va iubiti faceti ce vreti :*

| monyalexandra a răspuns:

Bey voi doua "Dya4you" si "mihaela_iubita_20072000" sunteti chiar nebune, in special"Dya4you"-pe ce lume traiesti fetito?, speriati saraca fata degeaba, eu mi-am inceput viata sexuala cu 4 luni inainte de a face 15 ani, acum am 23 de ani si sunt cu acelasi baiat, la momentul respectiv aveam impreuna doar cateva luni, gen 2-3 luni impreuna acum avem impreuna aproape 9 ani eu consider destul de mult, insa nu am fost impreuna chiar in tot acest timp, am avut o pauza cam 1 an, poate mai putin, insa ceea ce ne facut sa fim iar impreuna sa ca eu sa realizez ca il iubesc foarte mult a fost faptul ca el m-a facut sa ma simt cel mai bine in pat, in perioada in care am fost despartiti am avut si ate relatii si cand ajungeam la faza contactului sexual, relatia se dovedea a fii esec, deci de ce sa astepti sa te casatoresti virgina, ca dupa o perioada sa realizezi ca de fapt tu nu te simti bine cu el in pat si pe urma sa divortezi, sau ar fi mai bine ca un cuplu inainte de a lua decizia de a se casatori trebuie sa se cunoasca reciproc in totalitate ca relatia sa fie un de succes? ca ai facut-o dupa 4 uni de relatie sau mai putin de atat nu conteaza, ceea ce conteaza ecum te simti cu el in pat, intr-o relatie parerea mea e ca nu conteaza cat astepti pana se ajunge acolo, ci cum te simti, ca daca o faci dupa o saptamana si ai norocul sa ai pe cineva langa tine care nu se simte cu tine bine in pat si te lasa dupa aceea, acelasi norocx il poti avea si dupa 4 luni, 1 an samd, deci parerea mea e ca nu ar trebui sa iti pui intrebarea credeti ca e prea devreme, intrebare ar trebui sa ti-o adresezi tie, oare ma simt bine, oare el incearca sa ma faca sa ma simt bine? Legat de ceea ce a spus "Dya4you" daca astepti intr-o relatie pana te casatoresti gen 1 an, dupa nunta cand ajungeti in pat esti dezgustata complet de ceea ce ai trait ce faci? nu e mai bine sa incerci inainte de a lua decizia de a te casatori sa vezi ce te face sa te simti bine si cu cine te simti bine nu numai in pat, si dupa aceea sa alegi sa te casatoresti si sa ai o casnicie perfecta plina de bucurii asa ca fetito lasa educatzia data de parinti, pentru ca e una comunista si de ***, daca o vei asculta s-ar putea sa fii una dintre femeile care stau la coada la tribunal o data la 2 luni divortand, sau poate vei fii o femei nefericita care nu va stii in viata ei ce este un orgasm si vei ajnge la vreo 50 ed ani in loc sa ai amintirii frumoase legate de pat, sa fii fericita ca esti la menopauza si ai scapat de ceea ce este mai frumos si placut in viata de cuplu.Pauza aceea la care m-am referit a intervenit dupa primul an al relatiei, cand ne-am impacat ne-am si casatorit si acum stam impreuna de aproape 6ani, aa si inca ceva nu cred ca daca un barbat iubeste cu adevrat o femeie cere ca ea sa fie virgina, este un mare bullshit si o mare minciuna, in aceste timpuri mai degraba cere o "nevirgina" pentru ca asa stie sigur ca nu va fi inselat, pentru ca orice femei incearca si a 2 a oara pentru ca vrea sa vada cum este si cu altcineva, stiti si voi ca este adevarat oricat ati spune voi ca nu!
Asa ca Angelin my sweet heart nu asculta toate minciunile si imi doresc ca si tu sa ai norocul meu, ca acest baiat cu care ai facut-o prima data sa fie cel care te face sa simti ceva divin si nimeni nu ar putea sa te faca sa te simti mai bine decat el, insa chiar daca este asa tot vei incerca si cu altcineva, vei vedea ca am avut dreptate, nici eu nu am crezut la randul meu.

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Nu cred ca e devreme daca erai pregatita. eu am inceput dupa 6 luni.nu e mare diferenta:d

| kennyspark a răspuns:

Aiurea. Doar idiotii stau 4 luni dupa o fata ca sa rezolve ceva pe care se bazeaza in principiu o relatie... Oricum. De acum. Ca ai scapat la. tine-o tot asa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Da cati ani ai draguta? eu stiu ca o fata simtita si serioasa intretine astfel de relatii dupa ce se casatoreste. daca intre timp de desparti de actualul si te mariti cu altul care te vrea virgina si nu stie ce ai fc cu celaslalt... ce se va intampla? paritnii tai tiau dat voie sa faci? scuze pentru raspuns dar eu asa am fost edukta" rolling on the floor e chiar` tare laughing sa nu faci sex pana nu te casatoresti? sau trebuie sa iti deie voie parinti? straight face e chiar penal laughing eu am inceput dupa 2 luni si stau cu el de 2 ani jum. deci eu zic ca poti sa o faci linistita oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram virgin si eu si am inceput de la 1 luna de la inceperea relatiei... chair asa e iubirea nu consta in sex oh go on