| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

In cat timp de relatie poti spune ca ai o "relatie serioasa". Adica cate luni? Sau trebuie sa treaca un an? Eu sunt de 3 luni cu prietenul meu si ne intelegem bine. Adica nu ne-am certat pana acum absolut deloc si pot sa zic ca ne merge bine ( ii cunosc parintii si el pe ai mei, ii stiu prietenii). E asta o relatie serioasa sau tot o distractie? Inca nu mi-am inceput viata sexuala, el da dar a zis ca i se pare normal sa ma astepte un an sau poate mai mult. Inca nu am inceput sa spunem te iubesc, dar vorbim foarte dulce unul cu altul(imi zice iubita, puiut etcbig grin). Eu am 16ani si el are 20love struck

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

Relatie serioasa este cand consideri tu si prietenul tau, nu trebuie sa treaca nu stiu cat timp. Seriozitatea unei relatii depinde de seriozitatea partenerilor, daca ei nu sunt seriosi si se mint, se inseala etc normal ca relatia nu se poate numi una serioasa. Totul depinde de cum luati voi relatia asta. Iar faza ca nu faceti sex, multi spun ca este o iubire platonica, pentru ca nu se consuma in pat, dar nu e un impediment in calea fericirii pentru ca pot fi si alte gesturi prin care sa va demonstarti unul altuia ca va iubiti.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nuta a răspuns:

Nu timpu defineste o relatie serioasa ci voi doi
ce faceti, cum o faceti, ce aveti de gand sa faceti, ce sentimente aveti, etc