| cOnTexT a întrebat:

Cateva sfaturi despre : dragostea la distanta? are rost? Ma vad uneori cu respectiva... dar nu asa des.

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Exista, dar este reusita numai cand ambii parteneri au cu adevarat tarie de caracter, inalte calitati morale si cu adevarat se iubesc. Iubirea adevarata, presupune ca partenerii sa reziste si fizic. Exista femei care-si pot astepta barbatii ani de zile(cei plecati sa zicem pr front) si altele care nu rezista nici o zi. Cu timpul, vei invata ca elementul fizic, nu este chiar atat de important.

6 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Astept si eu sa citesc raspunsurile! laughing

| BlueHusky a răspuns:

Nu are rost, mai devereme sau mai tarziu oricare dintre voi o sa isi doreasca ceva "mai aproape".

| CrazzyGirlCsm a răspuns:

De cele mai multe ori nu tine. Nu vad rostul unei astfel de relatii. Una e cand sunteti aproape si va vedeti des, alta cand va vedeti o data pe luna... parerea mea. Daca intr-adevar va iubiti, veti trece peste distanta. happy depinde de voi.

| claus a răspuns:

Nu. merge in filme. te chinui degeaba si o chinui si pe ea.

| Issa_8382 a răspuns:

Si eu am avut o relatie de 7 luni.Eu Satu Mare, el Sibiu. Ne-am vaut de cateva ori dar mai greu, eu fiind la scoala. oricum era ceva cu totul special.il vedeam diferit de toti. dar nu stiu. poate daca ne-am fi intalnit zilnic, imi dadeam seama ca e ca toti ceilalti. Daca sunteti amandoi pe picioarele voastre, incerca-ti sa va petreceti cat mai mult timp impreuna si chiar sa va muta-ti impreunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...critical,eu zic ca merita daca tu o iubesti si ea te iubeste.gandeste te ca si ea are suspiciuni asupra ta si ca nici ei nu ii este usor dar sunt sigura ca va fi bine.merita sa incerci dar ai rabdare cu ea, fii atent si incearca sa vb cu ea, sa aveti o relatie deschisa si o sa vezi ca va fi bine.sa va iubiti mult:*. bft