| alexutza_4406 a întrebat:

Exista dragostea la distanta?

Răspuns Câştigător
| gabriel_7188 a răspuns:

Da, cred ca sunt un exemplu foarte clar ca asa ceva se poate, bineinteles daca se vrea si se lupta pentru asta, eu sunt impreuna cu iubita mea de 2 ani si ne iubim enorm chiar daca stam in orase diferite si ne vedem mai rar intre noi este o legatura care nu se poate explica in cuvinte...cred ca mai simplu ar fi sa spun ca exista dragoste la distanta doar daca merita...

44 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA, dar e greu, depinde de multe, de intensitate, vechime, calitate, distanta si frecventa revederii, valoarea pe care fiecare o acorda celuilalt, relatiei, motivele distantei, durata, etc...

| psiholoaga a răspuns:

Dragoste exista cu siguranta, insa o relatie mai greu de intretinut. Nu imposibil insa si depinde mult si daca exista o finalitate. Dorinta naturala a doi oameni care se iubesc este sa fie impreuna. Daca se straduiesc sa faca relatia sa mearga la distanta un anumit timp stiind ca dupa, au sanse de a fi impreuna aproape, eu cred ca relatia are mai multe sanse.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Da. Dar e greu de intretinut si de pastrat...
Ochii care nu se vad se uita... dupa altii...

mlm
| mlm a răspuns:

Da exista si parerea mea este ca relatia e mult mai puternica, bineinteles depinde de respectul care si-l poarta unul altuia, de scopul acestei distante, deci eu consider ca o dragoste la distanta este mai trainica ca si una de langa tine.

assiris
| assiris a răspuns:

Da si e mai acuta.

eileen
| eileen a răspuns:

Daca este dragoste reala, se poate, de ce nu?

| andreutz a răspuns:

Da, dar ai de tras de pe urma ei...muuulte batistute si servetele... happy

| nicky a răspuns:

Eu nu prea cred in relatiile la distanta, ma iau dupa zicala "ochii care nu se vad se uita" si sa stii ca in general cam asa si e. Foarte rar se intampla sa mearga iar daca merge nu prea dureaza. Oricum daca esti in aceasta situatie iti urez multa bafta.

| otypa a răspuns:

Da

| ada a răspuns:

Vorbindu-ti di proprie experienta, dragostea la distanta exista, rezista, se intareste, creste sau cum vrei tu...Important e sa fie dragoste adevarata...

| Elena0210 a răspuns:

Da exista! dar e foarte greu de intretinut si nu cred ca rezista prea mult

| cribus a răspuns:

Eu nu cred...

| Delia 75 a răspuns:

Poate fi posobila pentru o scurta perioada de timp. In fapt, distanta geografica poate sa fie un beneficiu in relatia dintre 2 persoane, dar timpul va dicta rezultatul final. Nu uita ca "ochii care nu se vad, se uita", si "ochii vad, inima cere"

| MihaiA a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita la curu` lu` gagica aia din zona laughing)
In fond alexutza, dc trebuie sa mentii o dragoste " la distanta"?

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

O exista... dar se termina repede pentru ca nu stii daca persoanei din acea parte ii este dor de tine, sau poate nu si te insala, dar la telefon si prin sms iti spune ca te iubeste si ii e dor de tine...adica nu poti stii niciodata, dar el nu o fi asa de prost sa nu aiba pe alta. pup :*

| N538961518 a răspuns:

Da si sentimentele sunt mai puternice din cauza ca doresti ca aceea persoana sa fie langa tine si nu este... dar in final te resemnezi si totul dispare.

| sefu01 a răspuns:

Da poate exista numa sa crezi in ea intraajuns incearca si o sa vezi cum este.

| Skittles04 a răspuns:

Da eu spun ca exista dragoste la distanta... Uitati eu acum sunt intr-o relatie serioasa cu o fata din Spania mai precis Castellon, peste 2 luni va veni la Sibiu sa stam impreuna pana imi termin eu actele, apoi vom pleca la ea in Spania si vom sta la parinti ei. (Si voi munci la parinti ei la firma respectiva).

| Skittles04 a răspuns:

P. S... De ce oare ar veni o fata pentru un baiat de la 3000 de km? Doar sa vada daca au asfaltat trazile din Romania? deci in concluzie... Exista dragoste la distanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. da exista eu am cunoscut pe cine la o distanta d 100 km si iti spun ii un sentiment profund

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eo zic k da. mai ales daca va iubitzi k adevarath`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate exista! nu sunt sigura... Dar stii ca kite o data distanta asta poate omori dragostea,,, dar daca sentimentele sunt serioase distanta nu le poate invinge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi intrebare mi-o puneam si eu, si a trecut ceva timp de cand mi-am dat singura raspunsul, iar acela este ca se poate! daca iubesti cu adevarat si simti ca este alesul, rabzi si o viata numai sa stii ca il ai iar langa tine. Iar tu trebuie sa te gandesti ca fiecare minut petrecut departe de el, o sa il aveti multiplicat atunci cand veti fi impreuna. Dar totul depinde de personalitatea fiecaruia, de varsta si de anturaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiu ce sa zic! poate ca exista! Dar asta depinde daca e dragoste adevarata si ce fel de caractere au partenerii! Sunt unii ca nu pot iubi la distanta dar sunt uni ca pot iubi o viata numai la distanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista si spun asta din propria experienta, ai nevoie doar de atentia lui.Trebuie sa fii puternica si vei reusi, merita daca tii intr-adevar la el. Te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu st in aceasta situatie pentru ca prietenul meu e in romania eu st in italia sh ne vedem doar o data sau 2 pe an... mi-e frica s nu sufar pentru ca el are 18 ani si eu doar 16. dar nah s speram ca o s mearga sh ca nu o s am d suferit...(ah st doar d 4 luni impreuna)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista, dar depinde foarte mult de incredere si sinceritate. Daca doar unul dintre parteneri cred in relatie si celalalt are indoieli, pana la urma indoielile vor "omori" relatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... eu sunt indragostita de un baiat care e la distanta de 7 ore de mine. pentru care eu as face orice pentru el. Dar din pacate el a renuntat zicand "daca eu vreau sa fii intr-o ora langa mine apai intr-o ora sa fii, si asa nu se poate" deci... daca va indragostiti de un baiat care e din alt oras, nu va puneti prea multe sperante. poate reusi. poate esua aceasta relatie.traiti-va clipa, bucurati-va de telefonul care il primiti de la el in fiecare zi, de mesajele frumoase, dar nu va faceti iluzii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista dragoste la distanta.Chiar daca persoana este departe de tine tu o iubesti enorm si ea te iubeste la fel orice e posibil.Cand iubesti pe cineva din tot sufletul nu mai conteaza nimic findca dragostea invinge totul chiar si distanta.