| Doηηa a întrebat:

Ce ați face dacă sufletul pereche mâine nu ar mai fii(ar deceda)?
Am avut o prietenă care "a pățit-o",iubitul ei a decedat într-un accident de mașină, cred că eu ași muri cu el ori ași innebuni.

12 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

La inceput mi-ar fi foarte greu, as fi distrusa! fizic si psihic! cred ca singurul lucru care mi-as dori ar fi sa mor si eu acolo langa el ( mai ales ca mi-am pierdut si mama tot intr- un accident!)
Sincer prefer sa nu ma mai gandesc, deja imi dau lacrimile!
Sigur as fi distrusa!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
In primul rand condooleante prietenei tale. Cred ca e lipsita de puteri, atat fizic cat si psihic.
Ce as face?! As plange intr-una. Asta e clar, ar fi numai durere in sufletul meu, si teama.
Mai ales cand iubesti.
Nu doresc nimanui sa i se intample asta.
Si o prietena de-a mea, a patit ceva asemanator.
Dupa o relatie de 5 ani,in care respectivul a fost primul barbat din viata ei. S-au despartit. S-au iubit foarte mult.
La ceva timp,s-a combinat cu un alt baiat, cu care s intelgea foarte bine, ba chiar s-au mutat impruna si cum isi doreau un copil, a ramas insarcinata.
Fostul o cauta sa se impace, dar...in zadar.
La cateva zile afla ca, a suferit un accident de motocicleta, si-a murit.
Era sfasiata de durere.
Numai acasa la el, a stat pana s-au mai limpezit lucrurile. Risca sa-si piarda copilul. Logodnicu' i-a fost alaturi in orice moment.
sad

| Alexandru0007 a răspuns:

Ar fi teribil asa ceva, dar cu greu mi-as reveni... oricum se poate sa ai o viata noua dupa.

| wolder a răspuns:

Intrebarea ta ma face sa turbez. nici nu vreau sa ma gandesc.
Constientizez singurica un lucru: viata ar merge inainte si fara el.
O lunga perioada de timp totul ar fi ruinat, poate chiar as vrea sa ma sinucid daca l-as pierde, dar ar fi decizia gresita intr-un moment delicat.
Sper sa nu patesc asta mai ales pentru ca imi iubesc iubitul foarte mult si fiecare lucru din casa si din viata mea mi-ar amintii de elsad
sunt sigura ca si el ar suferii foarte mult daca m-ar pierde mai ales pentru ca se vede ca ma iubeste mai mult decat il iubesc eu pe elblushing
Apoi dupa acea perioada ar trebui sa-mi traiesc viata normala chiar daca mi-ar fi greu si mereu mi-as amintii de el.
Imi pare rau pentru iubitul prietenei tale dar si pentru prietena ta, cred ca-i un cosmar pentru ea mai ales daca il iubea.
Pentru tine cum ar fi?

| Azµre a răspuns:

M-aș duce la mormântul ei, precum un câine ce-și caută stăpânul, și acolo aș sta până aș muri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penibile-s gandurile astea...

| NuMaContrazice a răspuns:

M-as face calugar... :d

| Smile3 a răspuns:

Daca as fii in locul prieteni tale, nu stiu ce as face! Ar f groaznic..Chiar imi pare rau pentru ea!puppy dog eyessad.Dar daca as st dinainte(dar evident, nu as putea schimba asta!), m-as duce la el si i-as spune tot ce simt pentru el si as sta cu el pana moare!(Acum suntem intr-o situatie mai complicata!)...

| OtipaOarecare a răspuns:

DOAMNE FERESTE, FEMEIE! MA FACI SA DELIREZ PE AICI!
Daca s-ar intampla acest lucru, cred ca mi-as dori sa mor si eu...Dar as petrece mult timp la mormant, as plange toata ziua si nu mi-as mai reveni niciodata.As muri pana la urma singura si trista.Si vorbesc serios!

| crack123 a răspuns:

Hmmm, as fi afectat o perioada de timp, dar din moment ce nu cred in suflet pereche, as reusi in cele din urma sa trec peste, cu aparitia altei persoane in viata mea...

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Ar fi groaznic, am mai fos intrebat asa ceva dar defiecare data fug de a da un raspuns, pentru ca nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva...