| Silenceforme a întrebat:

Ce ai face daca iubitul vostru ar prefera sa vorbeasca cu alte femei pe messenger,pe diverse site-uri le spune ca e singur si isi cauta iubita si asta in loc sa vorbeasca cu tine,sa petreceti timp impreuna? Ce ai face daca el te-ar minti ca e ocupat si ar face asta?

Nu stiu ce sa fac,sunt impartita...tin la el, dar nu stiu daca el tine la mine, nu-mi arata si nici nu-mi dovedeste asta prin tacere si faptul ca refuza sa discutam despre acest subiect si ma acuza pe mine ca nu stiu sa comunic.

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

L-as lasa sa vorbeasca linistit pe orice site doreste, mi-as face bagajele si as iesi fara sa trantesc usa.
Cred ca e cazul sa-ti vezi de viata ta si sa-ti gasesti un baiat care sa te iubeasca pe tine si numai pe tine!
Nu-ti mai pierde timpul cu suferinte inchipuite si nu mai insista, actualul "iubit" te-a parasit de mult si tu te incapatanezi sa nu intelegi asta!
El deja cauta o alta iubita, urmeaza-i exemplul...

| mona a răspuns:

M-as desparti de un astfel de om si asa ar trebui sa faci si tu, te foloseste

| rebeca a răspuns:

Nu stii daca tine la tine? Ba da, cred ca stii raspunsul numai ca iti e greu sa il accepti.
Iar in legatura cu ce ar trebui sa faci : CEEA CE E MAI BINE PENTRU TINE SI CE ITI OFERA LINISTE!
Curaj.
Te pup

| Zizzou a răspuns:

Ii spuneam de mult sa-si caute... pe ce site-uri si pe unde vrea el sa mai caute, ii spuneam o vorba sa ii tina de dulce si imi luam bagajele

| neutrino a răspuns:

Nu esti impartita, esti doar folosita si in lipsa alteia.

| AndyLavy a răspuns:

Nu esti impartita esti bleaga! ca sa nu ma exprim altfel. tu nu vezi ca iti bate joc de tine? de ce mai stai cu el? sa te faca si mai mult sa suferi?
Te consumi degeaba si te minti singura, si continui o relatie care nu duce nicaieri.
Cauta-ti unul care este doar pentru tine, si nu te mai lasa umilita de toti prostii!

| AndyLavy a răspuns:

Si daca iubitul meu ar face asa ceva, i-as spune pentru prima si ultima data sa inceteze si daca nu o face l-as lasa balta, cu siguranta.

| Pitzipoanca a răspuns:

Tipul te tine de proasta si are cu cine. happy
Da' stai chill, cand gaseste una mai desteapta, iti da jet.

| e1xtz a răspuns:

Pfff.fa un efort si renunta.Te mai intrebi daca tine la tine daca face gesturile astea?! chiar te lasi umilita si timpul pe care il pierzi acum l-ai putea folosi in a-l uita si incerca sa gasesti pe cineva de bun simt in comparatie cu ce spui tu.

| WildDream a răspuns:

E clar ca tu esti doar asa de plictiseala si cand are el chef. Mai bine ii dai papucii ca nu merita. Cand o sa gaseasca alta mai "buna" o sa-ti dea el papucii fara sa stea pe ganduri.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Lasa-l! Nu e de tine,isi bate joc de tine! Te tine doar pentru ca nu are cu,cine sa-si petreaca timpul! Nu te iubeste,te tine pe post de "fraiera" scuza-ma,dar asa e! Cauta-ti alt baiat care sa tina la tine,sa te iubeasca,nu unul sa se foloseasca de tine, spune-i sa ramana cu alea, cu, care vorbeste, si pe tine sa te lase in pace!

| Gogoshica94 a răspuns:

Ce as face? L-as baga in p*z*a masii! Nu e de tine! lasa-l sa ramana cu conversatiile lui... nu merita si gandeste-te cum ar fi sa afli ca s-a si culcat cu vreuna..ai grija

| brunetta24 a răspuns:

Renunta tu prima la relatie, asta ca sa nu o faca el mai devreme sau mai tarziu.